Nedělní MOL Cup: počtvrté do Nového Města na Moravě

Čtrnáct dní poté, co v rámci MSFL juniorka FC Vysočina podlehla SFK Vrchovina, změří síly s tímto třetiligovým soupeřem i jihlavský první tým. V neděli 13. září se mu v Novém Městě na Moravě postaví od 16:00 hodin v duelu 2. kola MOL Cupu. Stane se tak už počtvrté během uplynulých deseti let!

A právě hned v prvním vzájemném pohárovém duelu se zrodila velké jihlavská blamáž. Vrchovina tehdy byla nováčkem Divize a Vysočina šla do II. ligy s (nakonec nenaplněnými) postupovými ambicemi. Přesto utkání skončilo v normální hrací době 1:1 a na penalty se radovali novoměstští! O rok později si Vysočina dala velmi záležet, aby blamáž nedopustila, a v Novém Městě na Moravě zvítězila jasně 0:5. A bez potíží kontrolovala i duel MOL Cupu před dvěma lety, v němž vyhrála 1:3.

Vrchovině po šesti odehraných kolech MSFL náleží 10. příčka se ziskem osmi bodů. Krom vítězství nad „béčkem“ Jihlavy v poměru 1:4 ještě vyhrála v Dolním Benešově a remizovala s „béčkem“ Slovácka a v posledním kole v Hlučíně. Tým trenéra Richarda Zemana zde nastoupil v této sestavě s několika exjihlavskými fotbalisty: Šmída – Vašíček (69. Chloupek), Hekerle, Vícha, Smetana – Šteffl, Michal (83. Feik), Holman (73. Skalník), Duda, J.Švanda – Tulajdan (90. T.Švanda).

Co před pohárovou konfrontací řekl jihlavský trenér Aleš Křeček? „V pátek se sejdeme na tréninku, spočítáme zraněné a zamyslíme se nad složením týmu do nedělního utkání MOL Cupu. Každopádně do zápasu jdeme s tím, že chceme postoupit. To je snad jasné. V žádném případě jej nepodceníme a půjdeme do něj se vším všudy, jako by to byl mistrák.“

Doplňme, že oba celky z Kraje Vysočina postoupili do 2. kola na základě vyřazení jiných celků z našeho regionu. Vrchovina zvítězila 1:2 na půdě divizního Humpolce a Vysočina si v poměru 1:4 poradila s jiným divizním celkem – Starou Říší.

Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,