Arrows Ostrava porazili Kotlářku Praha a budou bojovat o mistrovský hattrick!

Draci Brno vyzvou v boji o 22. titul Arrows Ostrava, kteří naopak budou bojovat o 3. titul v řadě. O tom, kdo se proti Drakům v Czech Series postaví musel rozhodnout až třetí zápas semifinálové série mezi Kotlářkou Praha a Arrows Ostrava. V pátek vyhrála na domácím hřišti Kotlářka 4:3, v sobotu Arrows v Ostravě 3:0.

Týmy se tak sešly ke třetímu duelu opět v Praze. Na nadhozu se proti předchozím dvěma střetnutím představili mladé naděje obou týmů, Vojtěch Vlach a Matěj Satoria. Diváci tak viděli více odpalů, a také více bodů. Domácí začali dobře, vedli 3:0, ale obhájce titulu postupně zvyšoval svůj tlak, získával body, a nakonec si odvezl vysokou výhru 13:4. Kritická se pro Kotlářku ukázala 7.směna a hned 7 bodů ve prospěch hostujícího týmu. Kotlářští pálkaři se naopak nedokázali proti nadhazovačům Arrows více prosadit. Jiskřičku naděje vykřesali v dohrávce poslední směny, dostali běžce na všechny mety, ale získali z tohoto tlaku pouze 1 bod.

Výborný výkon předvedl na kopci Matěj Satoria, mladší bratr včerejšího hrdiny Ondřeje, který odházel přes 7 směn a obdržel pouze 3 body. „První dva zápasy byly velice vyrovnané, roli hrál každý aut a každý hit. Páteční porážka nás nepoložila, dokázali jsme se doma stmelit a vyhrát,“ hodnotil mladý nadhazovač první dvě utkání série. „Začátek třetího zápasu se mi nepovedl, hlavně Martin Mužík na mě „seděl“ jak na židli. Ale naši pálkaři se postupně dostávali na mety a bylo otázkou času, kdy budeme skórovat,“ hovořil po utkání spokojeně Satoria.

Martin Mužík z Kotlářky stáhl svými odpaly tři body, ale dlouho to byly pro jeho tým doběhy jediné: „Nastoupili jsme na ně dobře, poté se hra vyrovnala, a soupeř se nás postupně dotahovat. Naše pálka naopak vypnula. Měli jsme tam běžce na metách, ale nebyli jsme schopni to dotáhnout do konce a stáhnout je pro body. To se pak ukázalo v dohrávce poslední směny a bohužel nás to provázelo celou sezónu,“ přemýšlel o příčinách nezdaru v utkání nejlepší pálkař Kotlářky.

Kotlářka, která slavila mistrovský titul v roce 2015, tak končí na třetím místě.

Arrows a Draky čeká finálová série na 3 výhry. Letošního mistra budeme znát nejpozději v neděli 20. září. Draci Brno si výhrou v nadstavbě vybojovali výhodu domácího hřiště pro příp. rozhodující zápasy.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association,