Češi nedali Slovákům žádnou šanci a vyhráli!

Česká fotbalová reprezentace porazila zaslouženě v Bratislavě na Tehelném poli ve skupině B Ligy národů Slovensko 3:1. Na výhře se podíleli Vladimír Coufal, kapitán Bořek Dočkal a Michael Krmenčík. Za Slovensko skóroval Schranz. V tabulce ve skupině Ligy národů je český národní tým na prvním místě s třemi body.

Češi nastoupili do velice důležitého zápasu evropské skupiny bez Tomáše Součka a Patrika Schika po testu koronaviru. Na hrotu útoku nastoupil od začátku zápasu 18. letý útočník Sparty Adam Hložek, který se stal, zároveň nejmladším debutantem v historii českého národního týmu.

Domácí reprezentační slovenský tým pod vedením trenéra Pavla Hapala nastoupil do zápasu s několika hráči, kteří působí v zahraničních klubech, ze Sparty nominoval obránce Lukáše Štětinu, který se v 32. minutě zranil.

Slováci začali utkání dost aktivně a již v 5. minutě po rychlé kombinaci a centru z přímého kopu, se ujali vedení, kdy se prosadil umístněnou hlavičkou Kucka, ale byl v ofsajdu, takže gól nebyl uznán.

Ve 13. minutě kopali Češi první rohový kop, který domácí hráči odvrátili do bezpečí.

Ve 20. minutě se dostali domácí do vyložené gólové šance, po chybě českého brankáře Vaclíka při rozehrávce, jenže domácí kapitán Kucka nedokázal z malého vápna skórovat, jeho snahu nakonec vychytal český gólman.

Hra se následně vyrovnala, větší aktivita ze strany českého týmu, který několikrát důrazně zahrozil, ale domácí obrana bez větších problémů, jakýkoliv pokus o vedení odvrátila, do bezpečí.

Po pěti minutách odpověděli Češi, když střela Daridy po přihrávce Masopusta z velkého vápna skončila vysoko nad brankou.

Ve 30. minutě si po centru Masopusta z levé strany do vápna si naběhl na míč ve vápně hlavou Hložek, ale trefil pravou tyč.

V závěru prvního poločasu dostal český tým rychlou a důraznou kombinací pod tlak domácí, ale snaha se dostat do vedení před přestávkou se nedařila, nebo končila několikrát nepřesnou přihrávkou a střelou.

Do druhého poločasu nedošlo v obou týmech k žádným změnám. Češi se ale dostali hned v úvodu ve 48. minutě do vedení, kdy Janktův centr z levé strany vyrazil do skrumáže a Coufal poslal míč k pravé tyči do branky 0:1.

V 54. minutě byl ve vápně faulován Gyömbérem pronikající Coufal a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který kapitán reprezentace Bořek Dočkal proměnil 0:2.

Češi měli v dalších minutách hru pod kontrolou, která se převážně odehrávala na polovině domácího celku.

V 72. minutě došlo ke střídání, ze hry odešel Hložek, na post hrotu útoku přišel Krmenčík. Ještě předtím vystřídal Jankta slavista Provod. Následně Ševšík – Masopusta.

Hra se nezměnila, Češi měli neustále herní převahu, kterou se snažili gólově navýšit, rovněž Slováci se snažili o zkorigování nepříznivého skóre, jenže snaha postrádala větší důraz a finální zakončení.

V 86. minutě se Češi radovali po třetí po perfektní akci, kterou zakončil z otočky ve vápně Krmenčík po patičce Daridy na 0:3. Domácí odpověděli a snížili po dvou minutách nádhernou tvrdou střelou Schranze z dvaceti metrů, kterou brankář Vaclík tečoval, přesto skončila v síti 1:3.

Ze zasloužené výhry se nakonec radovali Češi, kteří opět potvrdili, že na slovenský tým si věří, zároveň si zapsali v Lize národů tři body.

Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý, kapitán Bořek Dočkal, Vladimír Darida, Vladimír Coufal,  Adam Hložek po utkání:

Liga národů – skupina B2:

Slovensko – ČR 1:3 (0:0)

Branky: 88. Schranz – 48. Coufal, 53. Dočkal z pen., 86. Krmenčík. Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (vš. Lotyšsko). ŽK: Boženík, Gyömbér, Kucka – Darida. Bez diváků.

Slovensko: Greif – Pekarík, Štetina (32. Valjent), Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka, Duda (17. Zrelák), Haraslín – Boženík (65. Schranz). Trenér: Hapal.

ČR: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust (86. Ševčík), Dočkal, Jankto (68. Provod) – Hložek (72. Krmenčík). Trenér: Šilhavý.