Rozhovory s jezdci Maxx Formula v Mostě

Maxx Formula jela letos první závody v Mostě, jak jste si s manželem, který sedlá velmi rychlou F1 Aguri, své první závody těchto rychlých formulí užili?

Dobrý den, byli jsme moc rádi, že v této „korona“ krizi jsme konečně mohli odjet náš první závod právě v Mostě, v mé rodné zemi. Oba jsme si to užili na maximum, i když před prvním závodem Super Aguri kvůli zkratu v elektrice a následnému malému požáru byla poškozena….

Jste nejrychlejší ženou ve startovním poli, jaké je to pilotovat Maxx Formuli Dallara GP2?

Ano jsem zde „jedinou“ ženou, takže to nemám někdy na trati lehké s mými kolegy a GP2 je velmi silná formule, ale už jsme si na sebe za těch 5 let zvykli.

Jak hodnotíte první letošní závody v Mostě a co říkáte na nový rekord trati Rakušana Herndlhofera?

Myslím, že se závody vydařily, i když  tribuny nebyly plné. Bernd Herndlhofer je můj šéfmechanik a vlastník týmu H&A Racing, pod kterým jezdím už několik let. Nejen, že umí výborně nastavit formule, ale taky je jeden z nejlepší jezdců v naší sérii MAXX Formula. Jsem velmi ráda, že rekord padl a Bernd ho v sobotním závodě překonal.

Co chystáte na zbytek sezóny, pojedete s manželem i další podniky, pokud to Covid situace dovolí

Ano určitě, v září se zúčastníme závodu v Monze a o měsíc později našeho posledního letošního závodu ve SPA.

Chcete něco vzkázat svým fanouškům?

Musíme říct, že těm pár fanouškům, kteří se mohli zúčastnit závodu v Mostě chceme moc poděkovat, protože jak můj manžel říká, fanoušci v ČR jsou velmi milí a zapálení do motorsportu!

Děkujeme Veronice Jaksch, a přejeme hodně úspěchů.

A co nám poví druhý závodník Maxx Formula Francouz Christopher Brenier, závodící s ojedinělou formulí s motorem V12?

Autodrom v Mostě opět přivítal velké vozy Maxx Formula, co říkáte na okruh?

Autodrom Most je docela náročný a má mnoho zatáček. Chcete-li udělat rychlé kolo, musíte tlačit od začátku do konce a vyhnout se jakýmkoli chybám. Řídit tam byla dobrá zábava. Slabou stránkou je možná to, že trať má jen několik míst, kde můžete předjíždět. Dobrý výkon v kvalifikaci velmi důležitý!

Gratulujeme k vašemu velkému úspěchu a vítězství ve třídě Advance, co byste řekl o vašem výkonu v tomto závodě?

Děkuji a byl to pro mě velmi stresující závod. Na startovním roštu se mi rozbil externí startér, který mi rozbil auto. Takže moji mechanici museli spěchat, aby vzali jiný z druhého vozu.

Jezdci z první řady minuli bod pro brzdění v první šikaně, a to mi umožnilo převzít vedení. Ale pak jsem musel odolávat až do konce závodu, protože se ode mě nikdy mnoho nevzdálili. Jsem za tu výhru velmi šťastný.

Pojedete i v dalších závodech Maxx Formula, pokud to situace Covid dovolí?

Pokusím se. Ale rok 2020 je velmi choulostivý a nemůžeme vědět, co se stane v příštích týdnech, zejména pokud jde o zákaz cestování a podobné věci.

Jaký je cíl sezóny 2020 vašeho týmu, závodí s vámi i Gilles (tj. Váš otec)?

V plánu pro rok 2020 bylo odjet 3 nebo 4 Maxx Formula závody se dvěma vozy (můj otec a já). Ale za situace Covidů byly některé závody zrušeny. Uvidíme, ale doufám, že do konce roku znovu pojedeme.

Děkujeme za vynikající výkony a odpovědi a přejeme Vám hodně závodního štěstí.

Nemáte za co. Chtěl bych ještě přidat poslední slova, abych poděkoval svým mechanikům za jejich skvělou spolupráci a nasazení v tento víkend a děkuji F-Drive Energy za jejich podporu.

My také děkujeme Veronice s manželem Wolfgangem a otci a synu Brenierovým za jejich čas odpovědět naše dotazy.

Text: Vláďa Rožánek Foto: Milan Tomsa