Červená a modrá. Nové dresy reprezentace ctí barvami tradici

Praha, 31. srpna 2020 – Česká fotbalová reprezentace představila nové dresy pro domácí zápasy. Globální sportovní společnost Puma pro ni vyrobila sadu v tradičních národních barvách, tedy v červené a modré.

Česká reprezentace měla v nových dresech nastoupit už v březnových přípravných zápasech ve Spojených státech amerických a hlavně následně v červnu na mistrovství Evropy. Ale nakonec se ani jedna akce kvůli epidemii koronaviru neuskutečnila.

„Představení nových dresů se neustále odkládalo, ale teď už se reprezentační fotbal konečně vrací. Národní tým v nových dresech poprvé nastoupí proti Skotsku. Tradiční barvy – červená a modrá – zůstaly a já doufám, že toto pojetí bude mít úspěch u hráčů i českých fanoušků. Mně osobně se dresy líbí,“ prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Ještě před „A“ týmem oblékne nové dresy reprezentace do jedenadvaceti let, a to v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v zápase v San Marinu (2. září).

Národní tým bude v nových dresech nastupovat na podzim v Lize národů a příští rok v kvalifikaci mistrovství světa i na evropském šampionátu. Čili v následujících dvou letech.

„Nové domácí dresy českého národního týmu navazují na jejich tradiční pojetí a spojení s barvami České republiky. Jednoduchý a čistý design nechává dominantně vyniknout červené barvě v kombinaci s modrou. Celá kolekce domácích dresů pro evropské národní týmy hrající ve značce PUMA, mezi nimiž je například Itálie, Švýcarsko či Rakousko, je zaměřena na tradiční pojetí a mimořádnou kvalitu zpracování tak, aby hráčům poskytovala maximální komfort a funkčnost,“ řekl Jan Sochor, generální ředitel Puma pro střední a východní Evropu.

Nová domácí sada českých dresů je konzervativnější než v poslední době, bez výrazných dekorací. Kromě loga reprezentace a znaku Puma je na dresu už jen bílý nápis Czech Republic, a to zezadu u krku.

„Kombinace červené a modré je osvědčená, líbí se mi i použité odstíny obou barev. Já jsem proto s finální podobou spokojený. Věřím, že nové dresy budou mít úspěch i u fanoušků. Ale hlavně bych si přál, aby se nám v nich dařilo, protože o to jde především,“ uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Hlavní kombinací pro červenou sadu dresů jsou modré trenýrky a červené stulpny. Pokud by kvůli soupeři taková varianta použít nešla, budou trenýrky červené a stulpny modré. Tým bude v těchto dresech nastupovat ve všech domácích zápasech, ale i v některých venkovních utkáních to barevná kombinace domácího mužstva dovolí.

Nové domácí dresy bude možné zakoupit ve vybraných fotbalových prodejnách české reprezentace, v prodejně Puma concept store v pražském Palladiu a na puma.com.

https://www.uschovna.cz/zasilka/CA25HX5XTEXMXTHZ-VWD/

Petr Šedivý, Česká fotbalová reprezentace

Lucie Hložánková, PUMA Czech Republic, s. r. o.    

www.puma.com