V sobotu se v nové sezoně představí doma Slavie proti Příbrami!

V rámci 2. kola FORTUNA:LIGY odehrají sešívaní v sobotu od 19:30 konečně první domácí utkání sezony před slávistickými fanoušky. Soupeřem jim bude 1. FK Příbram pod vedením Pavla Horvátha.

Sešívaní v posledním vzájemném utkání s Příbramí na začátku června zvítězili 1:0 gólem z 82. minuty. Již v té době vedl příbramský celek  trenér Horváth, takže Jindřich Trpišovský očekává i tentokrát velmi podobné utkání.

„Soupeř přijede velmi podobný tomu, jak se představil na jaře v Příbrami. Kádr je poměrně podobný. Očekáváme, že budou hrát hodně z bloku a v určitých fázích nás budou napadat. Budou pracovití, určitě budou hodně běhat a zároveň se zaměřovat na defenzívu. Čeká nás klasické domácí utkání. Budeme se muset hodně tlačit dopředu, dobývat soupeře a zároveň dávat pozor na brejky a na standardní situace, které mají poměrně slušné,“ varuje.

Do ligového ročníku 2020/21 vstoupila Slavia velice úspěšně, když  budějovickému Dynamu nasázela šest gólů a Petr Ševčík doufá, že alespoň úvod zápasu z minulého kola zopakují sešívaní i proti Příbrami.

„Do zápasu proti Příbrami bychom chtěli vstoupit jako v minulém kole v Českých Budějovicích. Půjdeme do toho od 1. minuty, budeme chtít dát rychlý gól, abychom se více uklidnili. Chceme hrát naši hru, na kterou jsme všichni zvyklí,“ má jasný cíl.

Kvůli povedenému startu do ligového ročníku v Budějovicích nechce dělat trenér příliš mnoho změn v základní jedenáctce. „Změny v sestavě asi proběhnou, budou ale spíše kosmetického rázu. Potřebujeme do hry dostat některé hráče. Zároveň máme v hlavě, že pak následuje reprezentační přestávka, takže některé naše hráče čekají dva zápasy. Pokud se ale nestane nic nepředvídatelného, proběhne jen jedna, nebo dvě změny v základní sestavě,“ přiblížil své plány.

Slavia má aktuálně v kádru 22 hráčů do pole, a tak je konkurence o místo v zápasové nominaci velká. Podle Petra Ševčíka však tento počet odpovídá aktuálním ambicím Slavie. „Máme hodně hráčů a je na každém, aby si své místo vybojoval. Jsme velký klub s velkými ambicemi. Každý musí na tréninku makat na maximum, aby se dostal jen do zápasové nominace,“ dodal.

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz foto: www.sportovnizurnal.cz