VÍME, O CO HRAJEME. PRO POSTUP UDĚLÁME MAXIMUM!

Otevření pohárové sezony 2020/21 je za rohem! Viktoriáni odehrají již ve středu odpoledne duel 2. předkola Ligy mistrů na půdě Alkmaaru. O kvalitě soupeře a dalších věcech mluvili pro klubovou televizi trenér Adrian Guľa, kapitán Jakub Brabec, bývalý hráč AZ Ondřej Mihálik a v neposlední řadě útočník Jean-David Beauguel.

„Všichni se na předkolo Ligy mistrů moc těšíme. Je pro nás obrovská výzva uspět, uděláme pro to maximum,“ slibuje Jakub Brabec. „Víme, o co hrajeme. Věřím, že jsme na kvalifikaci o Ligu mistrů kvalitně připraveni,“ doplňuje trenér Adrian Guľa.

Pro 45letého kouče půjde vůbec o první evropské utkání na střídačce Viktorky. „Každý zápas na lavičce Plzně je pro mě velký a důležitý. Ten pocit, když jdete hrát pod hlavičkou Ligy mistrů, je samozřejmě trochu jiný, ale hlava jde na maximum vždycky. Jde o věci, které se snažím dělat dlouhodobě,“ říká slovenský kormidelník FCVP.

První překážkou v boji o postup do skupiny Ligy mistrů je AZ Alkmaar. „Víme o tom, že mají mladý a rychlostně dobře vybavený tým. Více jim budou vyhovovat brejky a rychlý přechod do útoku. Při našem útočení budeme muset být opatrní a myslet na to,“ přemýšlí Jakub Brabec.

„Alkmaar preferuje hru přes křídelní prostory. To jsou detaily, které chceme, aby věděli i naši hráči, kudy chodí nejvíce finálních přihrávek a takové informace,“ prozrazuje Adrian Guľa. „Jsou klasickým nizozemským týmem – rádi hrají na balonu. Neradi chodí do soubojů, takže bychom měli být agresivní a velmi soustředění. Chceme hrát náš fotbal a nenechat je hrát ten jejich,“ dodává Jean-David Beauguel.

Západočeši jsou na středeční duel obrovsky namotivovaní. „Víme, jak je zítřejší zápas důležitý pro celý klub, fanoušky i město a jak důležité je pro Viktorku být zpátky v evropské soutěži. Víme, co pro to udělat,“ nabádá JDB, jenž dal právě proti AZ v dresu Waalwijku svůj první gól v Eredivisie. „Myslím si, že jsme výborně připraveni. Na tenhle den D se chystáme od konce minulé sezony a uděláme vše pro to, abychom postoupili dál,“ dává své slovo Ondřej Mihálik.

Utkání se kvůli současným opatřením UEFA odehraje za zavřenými dveřmi. „Výhoda domácího prostředí může být i bez diváků. Znají to tu, nemuseli cestovat a připravují se ve svých klimatických podmínkách,“ tuší Jakub Brabec. „Liga mistrů je specifický zápas i bez fanoušků,“ myslí si „Pišta“, který to jako bývalý hráč AZ na AFAS Stadium moc dobře zná.

Zápas 2. předkola UEFA Champions League mezi AZ Alkmaar a Viktorií Plzeň můžete sledovat ve středu od 16:30 na ČT Sport.

Michal Belšán, PR oddělení, PR Department,

FC Viktoria Plzeň, a.s.