Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval na Slovensko a Skotsko

Česká fotbalová reprezentace se po devítiměsíční přestávce představí v září ve dvou zápasech Ligy národů proti Slovensku 4. 9.  v Bratislavě a 7. 9. v Olomouci proti Skotsku. Ve skupině mají Češi ještě Izrael, s nímž se poprvé střetnou v říjnu. O rok bylo odloženo ME, které se mělo uskutečnit v červnu a červenci 2020.

 V nominaci trenéra Jaroslava Šilhavého se poprvé představí v národním dresu osmnáctiletý hráč Sparty Adam Hložek.

Česká reprezentace se naposledy představila příznivcům a fanouškům v listopadu loňského roku, v závěru úspěšné kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Koncem března se měli Šilhavého svěřenci přesunout do USA, kde měli sehrát přípravné zápasy s Mexikem a Hondurasem, ale z důvodu vzniku koronavirové epidemie byla zahraniční příprava zrušena.

„Skládání reprezentační nominace nebyla jednoduchá záležitost. Kostra týmu, která bude opět bojovat o účast na EURU, zůstává v podstatě stejná. Dlouho jsme se neviděli, takže se těšíme, že budeme několik dní zase spolu,“ uvedl trenér Šilhavý na tiskové konferenci.

„Dvě volná místa v nominaci jsme nechali především pro ofenzivní hráče, váháme, uvidíme, co nám přinesou víkendové zápasy, takže dvě jména oznámíme do začátku pondělního srazu, „ řekl trenér.

„Jsem moc rád, že se Bořek Dočkal ze zranění dostal. Nastoupil opět za Spartu v roli kapitána a letenské mužstvo s ním získalo velké sebevědomí. Spartě se opět začalo dařit a zároveň ukázat divákům a fanouškům zlepšenou herní aktivitu, kterou produkujeme i v české reprezentaci. V prvním zápase na Slovensku byl našim velkým lídrem. Je pro nás, pořád velice důležitý hráč,“ uvedl trenér Šilhavý na adresu sparťanského středového záložníka Bořka.  

V nominaci je také talentovaný sparťan Adam Hložek, v případě, že nastoupí do některého zápasu, tak se stane, že bude nejmladším hráčem v historii českého národního týmu.  V době zápasu proti Skotsku bude Adamovi 18 let.

„Hložek si o nominaci do národního týmu řekl svými výbornými výkony, to byl důvod ho povolat.  Adam může hrát na krajích i uprostřed, takže jeho univerzálnost možná využijeme,“ řekl trenér. „Předem jsme to konzultovali, zda ho povolat nebo ne,“dodal.

„Reprezentace se bude řídit striktně podle protokolu UEFA. Tým bude oddělený od veřejnosti, budeme izolovaní na hotelu a budeme respektovat veškerá hygienická nařízení a doporučení,“ řekl manažer týmu Libor Sionko.

„Sraz nás čeká v pondělí a od toho momentu hráči vstupují do režimu reprezentace, kdy máme na hotelu vlastní vstup, vlastní výtah, prostory budou dezinfikované, uklízení pokojů bude zrušené. Patří k tomu samozřejmě i testy, které jsou nařízené před zápasy v určité dny. To platí jak pro pobyt v hotelu v Praze, tak v Olomouci. Chceme eliminovat veškeré vlivy a případné možnosti nákazy,“ informoval na tiskové konferenci Sionko.

Tisková konference on.line:

Nominace na Ligu národů Slovensko a Skotsko

Brankáři:

Tomáš Vaclík  FC Sevilla  29/0, Jiří Pavlenka  Brémy 11/0. Ondřej Kolář  Slavia 1/0

Obránci:

Pavel Kadeřábek  Hoffenheim  42/3, Vladimír Coufal  Slavia 7/0,  Tomáš Kalas  Bristol 19/2,  Jakub Brabec  Plzeň 17/1, Ondřej Čelůstka  Sparta  18/2,  Ondřej Kúdela  Slavia  3/0,  Jan Bořil  Slavia  15/0, Filip Novák  Fererbahce  23/1

Záložníci:

Lukáš Masopust   Slavia 11/1, Bořek Dočkal  Sparta  39/6, Tomáš Souček  West Ham 25/3,  Vladimír Darida  Herta 61/6, Petr Ševčík  Slavia  2/0, Alex Král  Spartak Moskva  9/2, Lukáš Kalvach  Plzeň  1/0, Adam Hložek  Sparta  0/0

Útočník:

Patrik Schick  AS Řím 22/9 

Čtsa, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz , zdroj: fotbal.cz