Christopher Brenier a Maxx Formula F-Drive již o víkendu!

Neskutečný víkend pro závodní nadšence čeká účastníky 28 až 30.8. na mosteckém Autodromu!!!! Czech Truck Prix, jehož součástí bude i závod seriálu Maxx Formula. A další neskutečná zpráva = F-DRIVE bude přitom!! S naším logem se představí stáj Easy Formula a skvělý francouzský jezdec Christopher Brenier. Ten osedlá svůj formulový monopost Panoz DP09B vyvinutý pro Superleague Formula. Je nám opravdu ctí, být součástí takového týmu. F-DRIVE doplní energii na celý náročný víkend. Aneb česká stopa na Maxx Formula ?

A co je seriál Maxx Formula?
Série Maxx Formula spadá pod mezinárodní automobilovou federaci FIA, která je navržena tak, aby přivítala širokou škálu novodobých monopostů formule za posledních třicet let, včetně vozů Formule 1, Formule 3000, GP2, ale také monoposty formulí z amerických a japonských šampionátů. Formule jsou rozděleny do tří tříd (Prestige, Advance a Master) podle úrovně výkonu.

Právě Maxx Formula pojede svůj první závod sezóny 2020 jako součást Czech Truck Prix v Mostě. Startovní listina čítá 15 závodních aut a není pochyb o tom, že serie nabídne dechberoucí a velkolepou show.

V sobotu odpoledne je naplánován 1. závod série Maxx Formula a hned v neděli ráno 2. závod.

Kdo je Christopher Brenier, který podpoří českou společnost F-DRIVE?

Christopher Brenier je francouzským závodníkem. Pochází ze Saint Etienne. Vyrůstal v závodnické rodině a sledoval svého otce a strýce, kteří se účastnili amatérských závodů v rally a na kopcích.
Brzy se u něho vyvinula vášeň pro motoristický sport a začal jezdit na motokárách, když mu bylo pouhých 5 let.
Po několika letech v motokárách debutoval se závodním vozem Formule Renault 2.0, a to ve věku 16 let. První bodované pódium získal již ve svém druhém závodě!

Poté závodil v různých kategoriích s formulemi a sportovními vozy a získal několik umístění na stupních vítězů. V roce 2019 se připojil k seriálu Maxx Formula, kde závodí s vozem Superleague Formule – 750 koní a stal se šampiónem třídy Advance, se 4 vítězstvími a také 6 pódii v 6 závodech.

Svůj závodní monopost Panoz (závodní číslo 71/Advance Class), který byl vyvinut pro řadu Superleague Formula (2008-2010) a je poháněn motorem V12 s objemem 4,2 litru. Panoz Superleague formule nabízejí velmi vysokou úroveň výkonu a jsou schopny zajet velmi rychlé časy na okruzích.
Vozy jsou součástí francouzské skupiny Easy Formula.

V Mostě již jednou závodil, a to v roce 2007 během mistrovství  Švýcarska  s Formulí Renault.

Přejeme hodně štěstí na mosteckém Autodromu!

Lidé jej mohou sledovat na Instagramu @ christopher.brenier a zároveň sledovat novinky na FCB stránkách F-DRIVE či Instagramu @f_drive_.

For press release information

About the Maxx Formula serie

The Maxx Formula is a FIA sanctionned International Racing Serie  designed to welcome a wide variety of powerful formula cars of the past thirty years, including Formula One cars, Formula 3000, GP2 but also single seater cars from the American and Japanese championships. The cars are divided into three classes (Prestige, Advance and Master) according to their level of performance.

The Maxx Formula serie will do its firts race meeting of the 2020 season as part of the Czech Truck Prix in Most. With a grid of around 15 racecars, there is no doubt the serie will offer a breathtaking and spectacular show.

Race 1 of the Maxx serie is planned on Saturday afternoon and race 2 in the Sunday morning.

About me

I’m a 29 years old french racing driver. I grew up watching my father and my uncle who were amateur racers in rallying and hillclimb.

I soon developed a passion for motorsport and started karting when I was 5 years old.

After several years in karting, I made my racecar debut in Formula Renault 2.0 when I was 16, and scores my first podium in my second race!

Then I raced in different racing categories with formula cars and sportscars and collected several podium finishes.

In 2019 I join the Maxx Formula serie, driving a 750hp Superleague Formula car andI became the Advance Class Champion with 4 wins and 6 podiums in 6 races.

I’m driving a Panoz race car (race number 71 / Advance class). The Panoz was developed for the Superleague Formula serie (2008-2010) and is powered by a bespoke V12 naturally aspired engine. The Panoz Superleague car offer a very high level of performance and is capable of very quick laptimes.

The car is entered by french squad Easy Formula.

I have already raced in Most once, in 2007 during the Swiss Formula Renault championship.

People can follow me on Instagram @christopher.brenier.

Vláďa Rožánek
člen KMN 153
iRacingNews.cz