První kolo FORTUNA:LIGY se odehraje kompletní!

Slezský klub absolvoval v sobotu ráno druhou kontrolní várku testů na přítomnost viru SARS-CoV-2, která nevykázala žádný pozitivní nález. V tuto chvíli proto nic nebrání tomu, aby se odehrál zápas prvního kola MFK Karviná – FC Baník Ostrava podle původního harmonogramu, tedy v neděli od 16:30 hodin.

SK Dynamo České Budějovice sice v pátek zaznamenal jeden pozitivní případ nákazy virem SARS-CoV-2, ale v sobotních opakovaných testech bez jedné izolované osoby už prošli všichni příslušníci jihočeského klubu s negativním výsledkem. Dynamo tak může nastoupit ke svému utkání v neděli proti pražské Slavii. Úřadující mistr se mezitím dozvěděl výsledky poslední vlny kontrolních testů, které také neodhalily žádný pozitivní nález. Zápas prvního kola FORTUNA:LIGY mezi Č. Budějovicemi a Slavií se tak uskuteční podle původního plánu v neděli 23. srpna od 16:30 hodin a přímým přenosem duel odvysílá stanice O2 TV Sport.

Kluby Bohemians i Mladé Boleslavi čekaly na výsledky druhé vlny testů na přítomnost viru SARS-CoV-2, které po předchozích pozitivních případech ve svých řadách absolvovali během sobotního dne. Ani v jednom případě se žádná další nákaza nepotvrdila, a proto se v Ďolíčku může uzavřít první kolo FORTUNA:LIGY podle plánu v neděli 23. srpna od 18:30 hodin.

Repríza posledního finále skupiny o Evropu mezi Bohemkou a Mladou Boleslaví podle plánu odvysílá přímým přenosem stance ČT Sport.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE