Dva odchody: Javůrek do Třince a Čáp do Chlumce nad Cidlinou

Kádr FC Vysočina opouští dvojice levonohých fotbalistů. Jednatřicetiletý levý bek či záložník Jan Javůrek končí své dvouleté jihlavské působení a přestupuje do konkurenčního Třince. O deset mladší záložník Roman Čáp se vrací do klubu, v němž se mu dařilo v uplynulém ročníku – do třetiligového Chlumce nad Cidlinou.

„Honza Javůrek v našem dresu po dva roky odváděl velmi spolehlivé služby a také lidsky skvěle zapadl. Trochu nás mrzelo, že si ze Znojma do Jihlavy nepřenesl vstřelené branky. Na druhou stranu to bylo částečně způsobeno i jeho stažením na post obránce. Jeho odchod je součástí přestavby a omlazení našeho prvního mužstva, když roli pro nás hrálo i to, že u nás měl Honza smlouvu na rok a v Třinci uzavřel smlouvu dlouhodobější, což je pro starší hráče určitě důležité. Honzovi přejeme, aby se mu v Třinci dařilo, drželo mu zdraví, a co nejvíce si ve Slezsku prodloužil svoji kariéru,“ okomentoval Javůrkův přestup Lukáš Vaculík, sportovní manažer FC Vysočina.

Vaculík se též vyjádřil k odchodu Čápa: „Věřili jsme, že Roman v našem klubu prodlouží smlouvu a dokáže se prosadit do užšího kádru. Bohužel, rozhodl se zvolit vyzkoušenou cestu přes Chlumec nad Cidlinou, kde bude mít větší herní vytížení. Musíme jeho stanovisko akceptovat a popřát mu hodně úspěchů.“

Jan Javůrek (nar. 16.5.1989) do Jihlavy přestoupil v létě 2018 ze Znojma, kde v ročníku 2017/18 nastoupil do 29 utkání, v nichž si připsal 9 branek a 3 gólové asistence. Ve Znojmě působil od léta 2016, přičemž předtím hrál v Hradci Králové, v Pardubicích a Sigmě Olomouc, kde na sebe upozornil 31 starty v nejvyšší soutěži. Ve II. lize i díky dvěma ročníkům v FC Vysočina nastoupil do 146 utkání a vstřelil 18 branek. Před rokem absolvoval i dva barážové duely proti Karviné.

Roman Čáp (nar. 25.6.1999) na Vysočinu zamířil v lednu 2018 z Hradce Králové, kde na sebe upozornil v dorosteneckých týmech a ocitl se v hledáčku stavitelů mládežnických reprezentací. Zpočátku nastupoval výhradně za juniorský tým a prvního druholigového startu se dočkal v září 2018, kdy jej kouč Martin Svědík nasadil do základní sestavy v duelech proti Vlašimi a v Třinci. Poté již šanci nedostal a v únoru 2019 zamířil na hostování nejprve do Chrudimi a následně do třetiligového Chlumce nad Cidlinou.

Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA,