Cíl Slavie opět získat titul a postup do Ligy mistrů!

Na čtvrteční tiskové konferenci fotbalové Slavie v neobvyklém prostředí na tribuně stadiónu v  Edenu měl  hlavní slovo předseda představenstva J. Tvrdík. Zdůraznil, že hlavním cílem klubu v  nové sezóně je opět získat mistrovský titul a postoupit do základní skupiny Ligy mistrů.

Vzhledem k tomu, že Bayern Mnichov postoupil do finále, bude Slavie hrát až čtvrté předkolo a odtud je jen krůček, ovšem nesnadný, přímo do základní skupiny. Po zkušenostech z nedávného účinkování v nejcennější evropské klubové soutěži není kapitán týmu Jan Bořil pesimista a věří v postup.

Mimořádným aktem byl podpis  Jindřicha Trpišovského na  tříletou smlouvu s dvouletou opcí. Tak dlouho bude svázán trenér se Slavií,  kterou už přivedl k dvěma ligovým titulům. Vedení klubu si  trenéra váží, což potvrzuje jeho mimořádný měsíční plat zhruba 1,4 miliónu korun, se stotisícovým bonusem za každý  ligový bod (o bonusech v evropské soutěži nemluvě).

Tvrdík  říká: “ Přínos Trpišovského je také v tom, že kvalitně  připravil Krále a Součka k přestupům do zahraničí a Slavia mohla za tyto borce získat téměř miliardu.“ 

A jak vypadá situace v týmu po předčasném odjezdu z  přípravy v Rakousku, před nedělním, ligovém zápasem v Č. Budějovicích?  Hráči jsou ubytováni v hotelu Eden, každý má svůj pokoj a všichni dodržují  přísná hygienická pravidla. Trénink na hřišti probíhal ve skupinách, teprve ve středu došlo na přípravné střetnutí týmu, s nímž počítá pro  duel v Č. Budějovicích proti zbytku slávistického kádru.

Ještě v sobotu musí všichni hráči a realizační tým na testy, pokud budou negativní, nic nebrání v cestě na jih Čech k ligové premiéře. Trenér Trpišovský podotýká, že premiéra je vždycky ošidná a že Dynamo, byť v týmu došlo k mnohé změně, nebude lehkým soupeřem. Jan Bořil, však věří ve vítězství. 

Trpišovský má jasno o devíti  hráčích základní sestavy, uvažuje  ještě o druhém stoperu a jednom záložníkovi z nových posil, bude mít zřejmě místo v základu Malinský. Další bývalí liberečtí hráči budou připraveni střídat. Zřejmě po dlouhé době, zaviněné zraněním, se objeví v sestavě  Hovorka.

Slávisté nastoupí v nových dresech, které pro ně připravila Puma a budou ve  vysoké kvalitě jaké mají nejlepší evropské  kluby, výrobce uvádí, jako má Manchester City. Kromě červenobílé budou dresy v černé kombinaci s motivem pražského orloje.

ČTSA,ph., Zdroj: audio, foto, www.slavia.cz