Poslední kolo TOP6 přinese tuhý boj o účast v semifinále

Ze čtyř účastníků semifinálových sérií letošního ročníku baseballové Extraligy je stále znám pouze jediný, Draci Brno. Další tři by měli být odtajněni o tomto víkendu. Každý z pěti týmů má šanci. Kotlářku pak čeká ještě v sobotu 22.8. dohrávka zápasu s Draky. Semifinálové série startují první víkend v září a hrají se na dva vítězné zápasy.

Zatím do ich mají nejblíže Kotlářka Praha, Arrows Ostrava a Hroši Brno, tedy týmy na 2.-4. příčce nadstavby TOP6. Její poslední kolo bylo zahájeno již ve čtvrtek brněnským derby mezi Draky a Hrochy. Draci neponechali nic náhodě, vyhráli jasně 9:2, a potvrdili tak výbornou formu a pohodu v této fázi soutěže. „Konečně jsme si dokázali sednout na jejich nadhazovače a pořádně je rozstřílet. Ondra Furko zvládl skvěle zápas, já to jen dokončil a máme další výhru,“ pochvaloval si výkon svých spoluhráčů dohazující nadhazovač David Mergans. Draci tak získali již 11. výhru, Hroši naopak musí stále bojovat o účast v další fázi soutěže, protože zezadu se na ně budou tlačit další zájemci.

Týmy, které jsou zatím mimo postupové příčky jsou dva pražští zástupci. Vloni stříbrní Eagles a Tempo. Eagles mají s Tempem i Hrochy v TOP6 lepší bilanci vzájemných utkání, po porážce Hrochů pak i zápas k dobru. Jejich soupeřem ale bude obhájce titulu Arrows Ostrava. Ti jsou zatím na 3.místě za Kotlářkou, se kterou však mají v TOP6 lepší vzájemnou bilanci, což by je v případě rovnosti výher řadilo v tabulce před tento klub. „Hrajeme o play-off a dobré umístění v něm, abychom měli výhodu domácího protředí a hrajeme proti soupeři, který také bojuje o playoff,“ přemítá o posledním soupeři TOP6 vnější polař Arrows Jakub Malík a pokračuje: „Příprava a taktika jsou ale stále stejné jako na každý zápas.“ Eagles se poslední zápasy moc nevydařily, Draky nedokázali ani jednou porazit. „Nejde nám vyhrávat. V utkáních s Draky jsme zápasy začali s plnými metami, ale vydolovali jsme z nich jen bod,“ pojmenovává trenér Eagles Vladimír Chlup hlavní problémy svého týmu. „Touhu ale máme, kluci jsou odhodlaní. Hledám nejlepší variantu jak poskládat sestavu, hlavně pálkařské pořadí,“ neskládá před víkendem Chlup zbraně. Série začíná v pátek večer v Ostravě, kde pokračuje také v sobotu, v neděli se pak hraje v krčském areálu.

Kotlářka Praha dokázala porazit Arrows na jejich půdě, ale domácí utkání, zejména kvůli nedotaženým koncovkám obě prohrála. Pokud by tak chtěla skončit na 2.místě a mít výhodu domácího prostředí pro případnou sérii s ostravským klubem, musela by vyhrát všechny 4 zápasy, které před ní jsou. Tedy nejen sérii s Tempem, ale také odložené utkání s Draky Brno. Oproti pronásledovatelům z Hrochů, Tempa i Eagles má nejen výhodu více výher, ale také lepší vzájemná utkání. Tempo nemá co ztratit, a určitě není bez šance urvat i více než jednu výhru, což je také cíl manažera Tempa Lubomíra Čuhela: „V minulosti se nám podařilo Kotlářku přehrát v útoku, i když byla papírově silnější. Věřím, že tomu bude tak i v letošním TOP6.“ Tempo předvádí v TOP6 dobrý baseball, ale několikrát ztratilo vítězství až v posledních momentech zápasů v nastavených směnách. „Po prohrách s Hrochy jsme se dostali do špatné výchozí pozice, ale hrajeme dobrý baseball a budeme na to chtít navázat. Série s Kotlářkou byly vždy vyrovnané a my jsme připraveni si tu sérii vzít. Budeme hrát týmově a věřím, že můžeme překvapit,“ nevzdává se naděje na semifinále vnitřní polař David Vohánka. Pražské derby startuje v pátek na hřišti Tempa, v sobotu pokračuje dvojutkáním v areálu Markéta na Vypichu.

Aktuální tabulka

https://extraliga.baseball.cz/tabulka

Evženie Votinská, Czech Baseball Association