I druhá rakouská prověrka končí vítězně!

Po bezbrankové první půli a změně stran se viktoriáni dokázali gólově dvakrát prosadit. Nejprve skóroval v 50. minutě kapitán Jakub Brabec, v poslední minutě pak upravoval na konečných 2:0 Tomáš Chorý.

První poločas viktoriáni po většinu času kontrolovali a vytvořili si i několik zajímavých šancí, brankáře Rieglera ale nepřekonali. Hned po třech minutách jej donutil k výbornému zákroku Čermák, poté to zkoušel z voleje také Havel. Neuspěli a radovat se nemohl ani Beauguel, který o sobě dával vědět hlavně ze vzduchu. Zejména po Limberského precizním centru šajtlí byl blízko k první trefě, ale branku těsně minul.

Krátce po změně stran už ale nabrala herní převaha i výsledkový rozměr. Jakub Brabec si uvnitř šestnáctky našel odražený míč po rohovém kopu a zakončení Beauguela a z bezprostřední blízkosti jej uklidil za Rieglerova záda na 1:0.

Zhruba po hodině hry pak došlo k dostřídání kompletní zahajovací jedenáctky na naší straně. Staněk následně vytáhl pěkný zákrok proti střele Schütze, na druhé straně byl blízko brance Chorý, jeho pokus ale zastavila levá tyčka. Nakonec se ale Tomáš Chorý přece jen dočkal. V poslední minutě si naskočil na parádní centr Mira Káčera a hlavou upravil na konečných 2:0.

Trenér Adrian Gula, Matěj Hybš, Tomáš Chorý:

SKN St. Pölten  – FC Viktoria Plzeň  0:2 (0:0)

Branky: 50. Brabec, 90. Chorý.

St. Pölten: Riegler – Blauensteiner, Maranda, Muhamedbegovic, Schulz – Ljubicic, Tursch (75. Gorzel), Luxbacher (85. Alexiev) – Davies, Tanzmayr (60. Schütz), Hugi (60. Alan).

Viktoria Plzeň: Hruška (46. Staněk) – Havel (60. Řezník), Hejda (60. Kaša), Brabec (60. Pernica), Limberský (46. Hybš) – Bucha (46. Káčer), Kalvach (60. Hořava), Čermák (60. Matějka) – Kayamba (60. Kopic), Beauguel (60. Chorý), Kovařík (46. Ba Loua, 81. Alvir).

Čtsa, Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace, Head of communication,

FC Viktoria Plzeň, a.s