Draci mají jistotu semifinále, jdou do něj z prvního místa!

Draci Brno si třetí výhrou v sérii s Eagles Praha zajistili prvenství v baseballové nadstavbě TOP6 a tím také jistotu semifinále. Eagles v Brně relativně dlouho vzdorovali, dokonce šli do vedení, ale domácí dokázali vytěžit z minima maximum a díky šesti bodům v dohrávce 8.směny stanovili konečný výsledek zápasu na rozdílových 11:1. „Pokračovali jsme v tom, co jsme nastavili v pátek a v sobotu. Dobrý nadhoz a kvalitní pálka. Tlačili jsme celou sérii a dosáhli jsme toho, co jsme chtěli – jít do play-off z prvního místa,“ pochvaloval si splněný cíl svého týmu nadhazovač Filip Čapka. Draci tak získali celkem 10. výhru v TOP6 a vyhráli druhou sérii v řadě 3-0. Eagles se naopak po třech porážkách propadli na 6.místo a jsou na tom nyní s bilancí 4 výher a 8 porážek stejně jako Tempo Praha.

To ve třetím duelu série s Hrochy Brno nevyužilo domácí prostředí a podlehlo brněnskému soupeři jasně 2:10. David Nevěřil, startující nadhazovač Tempa, tentokrát nebyl pro soupeře tak těžkou překážkou. Hroši postupně navyšovali své vedení až na 7:0, když se dokázali poprvé bodově prosadit i Pražané. Brněnský tým tak vyhrál celou sérii 2:1 a má zatím nejblíže ke 4. místu zaručujícímu postup do semifinále.

V tom už jsou jednou nohou Arrows Ostrava a Kotlářka Praha a může se stát, že v semifinále utkají právě spolu. Po páteční výhře Kotlářky v Ostravě v nastavení, dokázali Arrows dvakrát zvítězit v Praze. Kotlářka se dostala do vedení díky sérii chyb hostující obrany a homerunu Martina Mužíka. Hosté ale začali postupně náskok stahovat v závěru se proti střídajícímu bullpenu domácích prosadit. V dohrávce 9.směny ještě vykřesala Kotlářka naději po druhém homerunu Mužíka, ale na více než jen úpravu výsledku na konečných 7:10 to nestačilo. „Prvnímu duelu kralovali nadhazovači, druhé utkání byla přetahovaná, ale cítili jsme, že výhru urveme. V neděli soupeři došli nadhazovači a trochu i energie, toho jsme využili a nakonec mohli slavit,“ zhodnotil celou sérii Jakub Malík, vnější polař Arrows. Obhájce titulu se tak oklepal ze série proher, celkově vyhrál nad Kotlářkou 2-1 a má nyní s tímto týmem stejný počet výher- šest.

TOP6 zakončí důležité a zajímavé série – pražské derby mezi Tempem a Kotlářkou, brněnské mezi Draky a Hrochy a souboj Arrows s Eagles. Kromě Draků nemá nikdo nic jisté.

Aktuální tabulka:

https://www.baseball.cz/soutez-520/extraliga/nadstavba/tabulka

Semifinálové série, tedy zápasy 1. se 4. a 2. se 3. po TOP6 začínají první zářijový víkend.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association,