Osmá výhra Draků, čtvrtá porážka v řadě Arrows a vítězství naděje pro Hrochy

Čtvrté kolo baseballové nadstavby TOP6 bylo zahájeno v pátek televizním utkáním mezi Eagles Praha a Draky Brno. Souboj reprezentačních nadhazovačů Tomáše Duffka a Radima Chrousta vyzněl nakonec lépe pro brněnského startéra. V úvodu zápasu se oba zkušení nadhazovači ještě trochu zaměřovali, a tak byl stav utkání po první směně 2:1 pro Draky. „Začátek byl klíčový, trochu jsem se hledal,“ říkal po zápase Radim Chroust. O tom, že úvod zápasu byl rozhodující byl přesvědčen také Petr Zýma, vnitřní polař Eagles: „Nechali jsme hodně běžců na metách, hodně jsme se natrápili na zisk bodu.“ Oba zkušení nadhazovači svůj výkon zlepšovali a body přibývaly na obou stranách spíše sporadicky. Úspěšnější v jejich zisku byli Draci, Eagles naopak několik dobrých příležitostí neproměnili, a nakonec odešli poraženi 2:8. Draci jsou tak stále na prvním místě průběžné tabulky. „Musíme zapomenout a zítra nastoupit s čistou hlavou, a hlavně se poučit z chyb, které jsme dnes udělali,“ věří svému týmu do dalších dvou utkání Zýma.

Série o naději se hraje mezi Hrochy Brno a Tempem Praha. Oba týmy měly před tímto kolem bilanci tří výher a šesti porážek a případný úspěch tento víkend by je udržel v naději o postup do semifinále. První krůček udělali v domácím prostředí Hroši. Úvodní bod duelu získali hosté, ale pak už se dařilo více Hrochům. Závěr zápasu Tempo ještě zdramatizovalo, když snížilo na 5:6, ale Hroši kontrovali dvěma doběhy a nakonec zvítězili 8:6.

Tříbodovým homerunem v tie-breaku rozhodl o vítězství Kotlářky v prvním duelu s Arrows Ostrava v Arrows Parku Martin Červenka. Vyrovnané utkání přiklonila na stranu pražského týmu až nastavená směna, ve které získali hosté čtyři body. Domácí opět mohutně dotahovali, ale stejně tak jako minulý týden s Draky, na výhru nedosáhli. Arrows vedli po 4.směně po dvoubodovém homerunu Michaela Vykoukala 3:1, ale Kotlářka dokázala stav utkání srovnat. Jan Novák ani střídající Matěj Satoria pak do konce zápasu další body nepřipustily a rozhodnout tak muselo až nastavení. Novák odházel celkem 9 směn, ve kterých zaznamenal 11 strike outů. Tie-break si pak vzal na starost hrající trenér Pražanů Scott Mulhearn. Série pokračuje v sobotu a v neděli v Praze. Kotlářka je druhá se šesti výhrami, Arrows jsou třetí.

Aktální tabulka:

https://extraliga.baseball.cz/tabulka

Evženie Votinská, Czech Baseball Association