Slavia a Sparta byla v zahraniční přípravě úspěšná. Baník nastřílel Třinci osm gólů

Fotbalové kluby FORTUNA:LIGY si připsaly v přípravě na novou sezonu 2020/21 v prvních domácích a zahraničních zápasech gólovou úspěšnost. Slavia porazila v rámci soustředění v Rakousku vysoko St. Pölten 5:0. Sparta uspěla ve slovinském Bledu po výborném výkonu nad ND Gorica 3:1, zároveň navázala na domácí výhru 5:0 nad Táborem. Lukáš Juliš se trefil v přípravě třikrát. Poprvé ve druhém utkání nejlepší střelec uplynulé ligové sezony Libor Kozák.

Gólově se prosadili fotbalisté Baníku Ostrava, kteří uštědřili Třinci vysoký debakl 8:0. Dvě zasloužené výhry proti týmům z druhé nejvyšší fotbalové soutěže si připsala pražská Bohemka. Proti Chrudimi, se vyznamenal hattrickem během dvaceti minut Puškáč, po přestávce se prosadil Hronek a Klokani vyhráli 4:0. Ve druhém přípravném zápase si Bohemka poradila s Táborem, který postoupil do národní ligy. Sigma Olomouc prohrála s nováčkem soutěže Brnem. Liberec porazil pražskou Viktorku. Zlín remizoval na Slovanu Bratislava. Jablonec neuspěl s Pardubicemi a remizoval.

Výsledky přípravných zápasů:

Úterý 4. srpna:

Bohemians Praha 1905 – MFK Chrudim 4:0 (3:0)
Branky:
20., 32. a 40. Puškáč, 57. Hronek. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Melichar ŽK: Trávníček (Chr.).

Bohemians: 1. poločas: Le Giang – Hůlka, Bederka, Pokorný – Bartek, Vacek, Hašek, Levin, Schumacher – Puškáč, Koubek. 2. poločas: Valeš – Köstl, Krch, Vondra – Dostál, Hronek, Jindřišek, Květ, Vaníček – Keita, Ugwu.

Chrudim: 1. poločas: Mrázek – Hašek, Rubeš, Drahoš – Řezníček, Kesner, Krištof, Verner, Dostálek – Mužík, Breda. 2. poločas: Mrázek – Hašek, Havel, Zukal – Hlavsa, Kesner (72. Krištof), Verner, Havlena, Trávníček – Sokol, Breda (62. Rubeš).

Středa 5. srpna:

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)
Branky:
69. Růsek, 80. Ševčík. Rozhodčí: Dubanský – Horák, Antoníček. ŽK: Vintr.

Sigma 1. poločas: Mandous – Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek – Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil – Radič (31. Nešpor). 2. poločas: Reichl – Zmrzlý, David (73. Daněk), Greššák, Sladký – Breite – Šíp, Hapal, Falta, Zahradníček – Nešpor. (61. Yunis).

Brno 1. poločas: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – J. Sedlák, Čermák – Hladík, Koudelka, Fousek (17. Šumbera) – Přichystal. 2. poločas: Floder – Bariš, Dreksa (61. Šural), Endl, Moravec (61. Ševčík) – M. Vintr, Vaněk, Čermák (61. Jambor), Šumbera – Růsek, Zikl.

FC Baník Ostrava – FK Fotbal Třinec 8:0 (2:0)
Branky:
71. a 87. Tijani, 9. Chvěja, 34. Buchta, 48. Holzer, 65. Juroška, 73. Potočný, 90. Azevedo.

Baník: Murin – Fillo (46.Juroška), Svozil (46. Šindelář), Azackij, Granečný (46. Holzer) – Kaloč (59. Jánoš), Jirásek (46. Drozd) – Lalkovič (59. de Azevedo), Chvěja (59. Potočný), Buchta (59. Reiter) – Smola (46. Tijani).

Třinec: Šiška – Celba, Šuľa, Košút, Rudzan – Vaněk, Steinhübel – Omasta, Zlatohlávek, Cienciala – Akulinin. 2. poločas: Šiška – Celba (60. Bolf), Gáč, Cverna, Janoščín – Samiec, Weber – Puchel, Šípek, Cienciala – Akulinin.

FC Slovan Liberec – FK Viktoria Žižkov 4:1 (3:0)
Branky:
24. a 42. Mosquera, 34. Jusúf, 75. Rabušic – 51. Zoubele.

Slovan: Knobloch (65. Hasalík) – Koscelník (46. Kosek), Fukala (46. Dvořák), Kačaraba, Mikula – Mosquera (46. Šulc), Adekuoroye (65. Michal), Barac (46. Černický), Pešek (46. Csano, 68. Králíček)) — Yusuf (46. Rondić), Matoušek (46. Rabušic).

Žižkov: Hrubeš – Bazal, Březina (34. Petrlák), Žežulka, Muleme – Sixta, Skopec – Beltran – Diviš, Pázler, Nabijev.

SK Slavia Praha – SKN St. Pölten 5:0 (3:0)
Branky: 1. Musa, 5. Holeš, 32. Zima, 84. Malinský, 88. Karafiát.

Slavia Praha: 1. poločas: Kovář – Zima, Frydrych, Bořil – Coufal, Holeš, Stanciu, Ševčík, Provod – Tecl, Musa. 2. poločas: Vágner – Masopust, Karafiát, Takács, Oscar – Traoré – Malínský, Beran, Hellebrand, Olayinka – Kuchta.

Pölten: Riegler – Maranda, Meister, Luxbacher, Baluensteiner, Muhamedbegovic, Schulz, Dakovic, Messerer, Ljubicic, Lima.

ŠK Slovan Bratislava – FC Fastav Zlín 1:1 (0:1)
Branky: 84. Henty – 14. Cedidla.

Slovan Bratislava: Trnovský (61. Ružinský) – Pauschek, Apau, Bajrič, Lovat – Petrák, Nono – Daniel, Holman (80. Cmiljanič), Ratao – Ožbolt (73. Henty) Náhradníci: Ružinský, Laczkó, Lavrinčík, Schlossár, Henty, Cmiljanič, Strelec, trenér: Kozák ml.

Zlín: 1. poločas: Rakovan – Kolář, Buchta, Tkadlec, Slovák – Jiráček, Conde – Cedidla, Nečas, Slaměna – Chwaszcz 2. poločas: Dostál – Matejov, Simerský, Ngimbi, Cedidla – Tchanturishvili, Janetzký, Hlinka, Hrdlička – Poznar, Martínez, trenér: Páník.

FK Jablonec – FK Pardubice 1:1 (1:0)
Branky: 34. Hrubý – 54. Lee.

Jablonec: I. pol.: Hrubý – Haitl, Jeřábek, Štěpánek, Podaný – Považanec – Kratochvíl, Hrubý, Ladra – Schranz, Velich. II. pol.: Hrubý – Skuhravý, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Kratochvíl, Macháček – Černák, Kubista, Ladra (74. Pilař) – Chramosta.

Pardubice: I. pol.: Letáček – Prosek , Hušek, Šejvl , Čelůstka – Jeřábek – Cadu, Tischler, Hlavatý, Pfeifer – Ewerton.II. pol.: Boháč – Surzyn, Toml, Hušek (70. Šejvl), Sláma – Jeřábek – Lee, Hlavatý, Tischler, Cadu (83. Čelůstka) – Ewerton (67. Huf).

Čtvrtek 6. srpna:

Bohemians Praha1905 – FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Branky:
10. Navrátil (vla.), 59. Novák. Rozhodčí: Ulrich – Slavíček, Polena.  ŽK: Boula (Táborsko).

Bohemians: 1. poločas: Kouba – Bederka, Krch, Pokorný – Dostál, Vacek, Jindřišek, Schumacher – Nečas, Vodháněl – Koubek. 2. poločas: Kouba – Bartek, Köstl, Hůlka, Vondra – Novák (70. Vaníček), Hronek (70. Hašek), Levin, Květ – Keita, Puškáč (70. Ugwu).

Táborsko: 1. poločas: Zadražil – Almeida, Navrátil, Penc, Havrda (60. Janošík)- Majka (46. Šplíchal), Boula (73. Toutou, 85. Icha), Schramhauser (46. Petr), Tolno (66. Plachý) – Kučera – Musiol (66. Vozihnoj).

ND Gorica – AC Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky:
69. Aliaga – 50. a 86. Juliš, 20. Kozák.

Sparta první poločas: Nita – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Krejčí, Dočkal, Trávník, Hanousek – Hložek, Kozák. Druhý poločas: Holec – Sáček, Plechatý, Lischka – Polidar, Fortelný, Karabec, Havelka, Plavšić – Tetteh, Juliš. www.sparta.cz