V Plzni pošesté o tituly mistrů republiky!

Západočeská metropole Plzeň je oblíbeným  místem našich atletů. Už pošesté se na tamním, především atletickém stadiónu, uskuteční mistrovství  republiky mužů i žen. 

Pořadatele Český atletický svaz mrzí jen skutečnost, že při současných problémech s koronavirem bude moci sledovat jen omezený počet diváků, zřejmě po oba dny 1 400.  Zato v televizi ČT sport budou v neděli vysílány v přímém přenosu od 12,30 hod. všechny finálové závody, dostane se  i na záznam, především sobotních  kvalifikací.

 S výjimkou zraněných, čtvrtkaře Masláka a koulaře Stańka, se představi všichni naši nejlepší borci i nadějní mladí atleti. Středem pozornosti budou soutěže v oštěpu,  jak mužů, tak i žen, hlavně souboj Ogrodníkové, letos páté nejlepší ve světových tabulách (64,22 m), s nestárnoucí Špotákovou. Byla by velká škoda, kdyby nemohl startovat Vadlejch, borec se světovým i výkony. Trápí ho totiž bolavé rameno odhodové ruky. V případě  jeho neúčasti bude favoritem Frydrych s letošním nejlepším výkonem  81,22 m.

Odborníci jsou zvědavi, zda  Vondrová potvrdí dosavadní letošní výkony  z tratí od 200 do 800 metrů. Na mistrovství bude talentovaná běžkyně startovat  „pouze“ na 200 m a ve své nejsilnější disciplíně, 400 m. Na čtyřsetmetrové trati je letos  na světě čtvrtá nejlepší.

I na 400 m překážek čeká diváky zajímavá podívaná. Představí se  dlouhodobá stálice, dvojnásobná mistryně světa Hejnová.  Největší soupeřkou ji bude  o hodně mladší Jíchová, ale letos na této trati nejlepší na světě.

Delší čas nebyl k vidění skok dálkařů přes 8 metrů.  Źe by se pochlapil náš nejlepší  Juška! V plánu to má, tak jsme zvědavi. Stejně jako na dvanáctinásobného mistra ve skoku  o tyči Kudličku, kterého Bárta a Ščerba by ho mohli přinutit k vyjímečnému výkonu. Ve skoku  do výšky může souboj mezi Hrubou a Sajdokovou  přinést mimořádný skok. Mezi muži je favoritem  Bahník, který by chtěl navázat na skok 225 cm z haly.

Diváci se mohou těšit na všechny běžecké soutěže, ať´ na hladké nebo překážkové trati. Jména  Veleba, Záleský, Polák, Svoboda, Hodboď, Sasínek,Šnejdr, Friš, Vrzalová, Petržilková, Hofmanová, Bendová nebo Mezuliáníková jsou toho zárukou. 

ČTSA, ph, Foto: www.sportovnizurnal.cz