Opět z vítězství se radovali Draci!

Čtyřmi zápasy pokračovala Nadstavba o titul v baseballové Extralize. V ní se opět z vítězství radovali Draci, kteří si upevnili první místo v tabulce.

Druhý den v řadě se v Brně utkali Draci s ostravskými Arrows a stejně jako o den dříve, i tentokrát mohli fanoušci vidět vyrovnaný souboj nadhazovačů. Jak domácí Ondřej Furko, tak hostující Ondřej Satoria pálkařům příliš šanci nedávali. Skóre se tak měnilo až v dohrávce třetí směny, kdy ostravský odchovanec v službách Draků Petr Čech svým odpalem poslal domácí do vedení. To Draci postupně dokázali navýšit na 3-0.

Ondřej Furko naopak ze všech situací, kdy měli Arrows běžce na metách, dokázal vyjít bez obdrženého doběhu. Posledních pět outů pak domácím zařídil univerzál Martin Schneider. Draci se tak po výhře 3-0 výrazně přiblížili postupu do semifinále.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Byl to parádní zápas,“ hodnotil duel brněnský Šimon Drápela. „Vyšlo počasí. Obecně v posledních dvou zápasech předvedli nadhazovači super výkon. Podali jsme výborný týmový výkon a již se dostáváme tam, kde bychom chtěli být.

V Praze se potřetí tento týden utkali Tempo a Eagles. V zápase šlo nejen o to, kdo ovládne tuto minisérii. Vítěz by totiž měl také o něco lepší výchozí pozici před zbytkem Nadstavby. Zpočátku to navíc vypadalo, že to budou Eagles , kdo si připíše výhru, když po čtyřech směnách vedli 5-0. Jenže domácí pak ve dvou směnách šesti doběhy strhli vedení na svou stranu.

Jenže závěr duelu patřil Eagles. Ti nejdříve v osmé směny využili chyby obrany Tempa a vyrovnali na 6-6. Vyrovnaný zápas tak musel jít do nastavení a v něm se blýskl Matěj Hejma čtyřbodovým homerunem. Na to již domácí nedokázali najít odpověď. Eagles tak zvítězili 10-6 a ovládli celou sérii 2-1 na zápasy.

V poslední sérii mezi Hrochy Brno a Kotlářkou Praha byly na sobotu naplánované dvě utkání. A v nich se oba týmy rovnoměrně podělily o vítězství. Kotlářka tak díky prohrám Ostravy poskočila na druhé místo nadstavbové tabulky. Hrochům patří poslední příčka, ale ztrácí pouze jednu výhru na čtvrtou příčku, která by jim zajistila postup do semifinále. Závěr Nadstavby tak bude ještě hodně zajímavý.

Evženie Votinská, média ČBA, sekretariát ČBA