Lukáš Zoubele přestupuje do Viktorie Žižkov

FC Vysočina po čtyřletém působení opouští jeden ze symbolů uplynulého období – čtyřiatřicetiletý ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. Hráč, který v jihlavském dresu nastoupil do 97 ligových utkání a vstřelil 21 branek, přestupuje blíže domovu a svým podnikatelským aktivitám – do Viktorie Žižkov.

„Lukáš bezesporu zaslouží velké poděkování za práci, kterou v FC Vysočina odvedl. Patřil k výrazným osobnostem týmu a lídrům kabiny. Je jen škoda, že ani jeho výkony v uplynulých dvou ročnících nestačily na návrat do nejvyšší soutěže. Otevřeně říkáme, že se snažíme budovat nový tým, takže když se Lukášovi naskytla možnost jít do Viktorky a on se rozhodl toho využít, tak jsme se s nimi domluvili. Pro něj je to přiblížení se domovu a určitě je to pro něj také nová sportovní výzva. Přeji mu hodně štěstí, věřím, že má před sebou ještě několik let hraní,“ okomentoval Zoubeleho odchod sportovní ředitel Lukáš Vaculík.

Lukáš Zoubele se s Vysočinou neloučí lehce: „Čtyři roky představují pořádný kus života. Na Jihlavu budu mít ty nejlepší vzpomínky, protože mne přijala za svého a cítil jsem se tady spokojeně. Opravdu jako doma. Navzdory sestupu z ligy a neúspěšným pokusům o návrat mezi elitu hodnotím působení v FC Vysočina jako jedno z mých nejlepších angažmá. Myslím, že jsme předváděli i dobrý fotbal. Fotbalový život však přináší změny a Vysočina nyní prochází určitým vývojem, tudíž jsem za současné situace rád akceptoval nabídku ze Žižkova, který se netají prvoligovými ambicemi. Nyní se těším na novou fotbalovou výzvu, která nyní ideálně zapadá i do mého soukromého života. Budu mít blíže domů do Ústí nad Labem a zároveň budu mnohem lépe dohlížet nad podnikatelským záměrem, který jsme se společníkem rozjeli v pražském Palladiu. Máme zde čerstvě otevřeno bistro.“

Zkušený záložník poté dodal: „Chtěl bych alespoň touto cestou poděkovat celému FC Vysočina. Zaměstnancům, členům realizačního týmu, vedení klubu, trenérům a samozřejmě i spoluhráčům. Měl jsem to v Jihlavě moc rád.“

Lukáš Zoubele (nar. 20.12.1985) do prvoligového FC Vysočina přišel v červnu 2016. Bývalý ligový hráč Kladna, Teplic, Jablonce a Brna se v Jihlavě rychle zařadil do základní sestavy, zároveň jej však často pronásledovaly zdravotní potíže. Ty později výrazně eliminovalo operativní odstranění mandlí, po němž narostl nejen počet odehraných minut v dresu FCV, ale i vstřelených branek. Zoubele zůstal věrný Jihlavě i po sestupu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V ročníku 2018/19 se stal jedním z nejlepších hráčů soutěže a s 13 vstřelenými brankami i kanonýrem týmu. V uplynulé sezóně nastoupil do 24 duelů a zaznamenal 5 gólů. Jeho bilance v dresu FC Vysočina se zastavila na těchto číslech – I. liga: 45/4, II. liga: 52/17, MOL Cup: 5/2.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA