Fotbalisté FC Vysočina dnes nastoupili do letní přípravy

Pouhých dvanáct dnů trvala fotbalistům FC Vysočina letní dovolená. Už dnes se pod vedením nového kouče Aleše Křečka a proměněného realizačního týmu sešli na startu letní přípravy. O místo v kádru pro zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nyní usiluje 25 hráčů do pole a 3 brankáři.

V kádru již nenajdeme levého beka či záložníka Filipa Novotného, jenž přestoupil do Hradce Králové. Stejně tak ani gólmana Vlastimila Veselého, jenž našel nové působišti v Líšni. Součástí týmu už nejsou zkušení Lukáš Vaculík, jenž ukončil kariéru a přesunul se výhradně do manažerské role, a Petr Tlustý, který opustil jihlavskou kabinu po dlouhých 12,5 letech! Do svých mateřských klubů se na přípravu vrátili záložníci Jan Fortelný (Sparta Praha), Jakub Rezek (Slovácko) a Matěj Koubek (Bohemians). Na Slovensko se do Komárna vrací stoper Martin Šimko. Klub již nepočítá ani s cizinci, kteří byli součástí širšího kádru – Aleksandarem Trajkovićem, Estebanem Beltranem, Halassanem Fofanou, Nikolou Serafimovem, a Alenem Kurtalićem.

Které nové tváře na začátku letního bloku figurovaly? V Jihlavě by měli v nadcházejícím ročníku hostovat dva čeští mládežničtí reprezentanti a Slavisté ročníku 2001. Stoper Tomáš Vlček, jenž na podzim odehrál sedm utkání za druholigové Ústí nad Labem a na jaře působil v sešívané juniorce, a defenzivní záložník Lukáš Červ, který si v červencovém utkání v Liberci připsal premiérový ligový start. Trenéry bude chtít zaujmout též jednadvacetiletý ofenzivní záložník Miroslav Tureček, který uplynulý ročník strávil v kádru slovenského prvoligisty – SKF Sered. Start si však připsal pouze v národním poháru. Zlínský odchovanec na sebe upoutal výkony za třetiligový Hulín v letech 2017-2019. K mančaftu se připojil také třiadvacetiletý slovenský stoper Róbert Štefánek, jenž má na svém kontě 72 druholigových startů a před pár dny s Dubnicou neúspěšně bojoval v baráži o postup do nejvyšší soutěže.

V neposlední řadě byli do „áčka“ přeřazeni končící dorostenci – gólman Adrian Doležal, stoper Pavel Mikuška, pravý obránce nebo záložník Václav Havlín a křídelník Jan Růžička. Někteří z nich se však k prvnímu týmu připojí později.

Opomenout nelze ani staronové fotbalisty FCV. Z hostování se vrátili Filip Vedral (Vlašim), Martin Pavlík (Velké Meziříčí), Radek Křivánek (Vyškov) a Roman Čáp, jen nastupoval v ČFL za Chlumec nad Cidlinou. Mohamed Tijani, jenž jaro strávil ve Slavii a dvěma starty přispěl k zisku mistrovského titulu, dostal svolení trénovat do 2. srpna v Edenu. „O jeho dalším fotbalovém působišti rozhodnou nadcházející dny. Registrujeme několik prvoligových zájemců o jeho služby. Není však vyloučeno, že bude pokračovat v Jihlavě,“ informoval Lukáš Vaculík, jenž doplnil: „Do ligového startu zbývají čtyři týdnu a přestupového okno skončí až na počátku října. Rozhodně tedy ještě můžeme očekávat, že v našem kádru dojde ke změnám.“

Kádr FC Vysočina na startu letní přípravy:

Brankáři: Lancman, Jágrik, Doležal

Obránci: Diouf, Javůrek, Křišťál, Pavlík, Pojezný, Svoboda, Vedral, Mikuška, Vlček, Štefánek

Záložníci: Chok, Lacko, Matulka, Mikuš, Ritter, Shudeiwa, Smejkal, Zoubele, Čáp, Růžička, Červ, Tureček

Útočníci: Arroyo, Klobása, Křivánek.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA,