Sparta zahájila přípravu na nový ročník!

Fotbalisté pražské Sparty zahájili v pátek 24. 7. odpoledne přípravu na soutěžní fotbalový ročník 2020/2021.

Hráči A-mužstva a členové realizačního týmu se ve čtvrtek 23. 7., před zahájením přípravy podrobili testování na případnou přítomnost viru covid-19 v organismu. Testy u všech testovaných hráčů a realizačních osob dopadly dobře s negativními výsledky.  

Obránce Dávid Hancko trénuje opět se sparťanským týmem, jeho hostování bylo prodlouženo do konce července 2020, z důvodu dohrání FORTUNA: LIGY 2019 – 2020. Vedení Sparty se přesto rozhodlo jednat s italskou Fiorentinou o dalších přestupových možnostech, nebo hostování, aby mohl velice důrazný hráč, opět oblékat v další sezoně rudý dres.

Na prvním přípravném tréninku před sezonou chyběl záložník Guélor Kanga, kterému končí smlouva, po jednání mu předložila Sparta dobrou nabídku na pokračování v letenském prvoligovém klubu v nové sezoně.

Nová posila bulharský ofenzivní hráč Martin Minčev se k týmu do přípravy připojí až příští týden z důvodu koronavirové situace v Evropě.

Václav Drchal se nezúčastnil prvního tréninku, pravděpodobně odejde na roční hostování do Mladé Boleslavi, kde bude mít po vážném zranění a dlouhodobé rekonvalescenci, velkou možnost, získat důležité herní vytížení.

Matěje Pulkraba po výsledcích zdravotního vyšetření, čeká příští týden, operační zákrok. Nepříjemné zranění si přivodil na konci uplynulé sezony v dresu Bohemians Praha 1905, kde byl na hostování.

V rekonvalescenci po operaci kolena nebude Filip Novák, k dispozici, možná dva měsíce.  

Matěj Polidar se zapojí do přípravy na začátku příštího týdne. Filip Souček, byl na hostování SFC Opava, jenže dle nařízení krajské hygienické stanice, je společně s bývalými spoluhráči v karanténě.

 Vedení Sparty ještě řeší budoucnost hráčů Kulhánka, Radakoviće a Zahustela. Brankář Vojtěch Vorel přestoupil do Dynama České Budějovice, přesto bude mít Sparta v budoucnu možnost přednostního práva, odkoupit hráče zpět. Tomáš Wiesner je v rekonvalescenci po zranění, po vyléčení se do tréninkového režimu zapojí s B-týmem. Z hostování se vrátil útočník Lukáš Juliš, který se střelecky a herně prosadil v Sigmě Olomouc. 

V přípravě scházelo pět sparťanů, Bačkovský, Fortelný, Plechatý, Havelka a Drchal, kteří byli nominováni do přípravného kempu národního týmu do 21 let, který se uskuteční o víkendu v Benicích před kvalifikací na Euro 2021.

Trenér Sparty Václav Kotal měl k dispozici na prvním tréninku na pražském Strahově hráče:

Brankáři: Hugo Jan Bačkovský, Milan Heča, Florin Nita, Dominik Holec.

Obránci: Dávid Hancko, Matěj Hanousek, David Lischka, Filip Panák, Dominik Plechatý, Michal Sáček, Lukáš Štetina, Andreas Vindheim.

Záložníci: Bořek Dočkal, Jan Fortelný, Filip Havelka, Adam Hložek, Adam Karabec, David Moberg Karlsson, Ladislav Krejčí, Srdjan Plavšić, Michal Trávník.

Útočníci: Lukáš Juliš, Libor Kozák, Benjamin Tetteh.

Čtsa, foto: Steinbergerova, zdroj: www.sparta.cz