FC Vysočina povede kouč Aleš Křeček!

Aleš Křeček koučem FCV!

V létě 2017 jej na lavičce ostravského Baníku vystřídal Radim Kučera, o tři roky později se situace mění – kouč Aleš Křeček nastupuje k prvnímu týmu FC Vysočina. Po jeho boku s ním budou působit zkušení asistenti, s nimiž se sehrál během posledního působení v Ústí nad Labem – Petr Vrabec a Juraj Šimurka. Čtvrtým členem realizačního týmu bude Martin Daněk.

Křeček v letech 2003 až 2005 působil u žákovských a dorosteneckých celků FC Vysočina. Nyní se do Jihlavy vrací obohacen mnoha ligovými zkušenostmi jako hlavní kouč druholigového „áčka“. „Aleš naplňuje celou řadu požadavků, které na trenéra prvního mužstva máme. Má za sebou spoustu úspěšných angažmá a nejen v Ústí nad Labem ukázal, jak skvěle umí pracovat s mladými hráči a posunout je v jejich fotbalovém rozvoji. Od jeho angažování si slibujeme, že naváže na intenzivní propojení prvního týmu s klubovou akademií a ještě jej prohloubí. V neposlední řadě očekáváme ještě výraznější integritu klubu do našeho regionu,“ okomentoval angažování nového lodivoda Lukáš Vaculík, sportovní ředitel klubu a člen představenstva.

„Jsem moc rád, že se do FC Vysočina mohu po mnoha letech vrátit. Zároveň se tak vracím i do svého rodného regionu. Tato možnost byla už několikrát blízko, vždy jí některé okolnosti na straně mé či klubu nepřály. Jednání s vedení FC Vysočina byly velmi otevřené a upřímné, což na mne zanechalo příznivý dojem a napomohlo to mého rozhodnutí angažmá přijmout,“ řekl při dnešním podpisu smlouvy Aleš Křeček.

Třebíčský rodák má o současném jihlavském týmu velmi dobrý přehled: „Díky působení v Ústí se v druholigových týmech a hráčích velice dobře orientuji. Navíc Vysočinu jsem díky svému bydlišti v Třebíči sledoval o něco více, než jiné kluby. Na práci s novým týmem se velice těším.“

Aleš Křeček se narodil 26. prosince 1971 v Třebíči. Je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, oboru tělesná výchova a občanská výchova. Od roku 1999 je držitelem Profesionální licence UEFA. Jako hráč to dotáhl nejdál do Divize ve Slavii Třebíč a dvě zranění způsobila, že brzy začal s trénováním – již v 21 letech s mládeží v Brně. Později působil jako hrající trenér mužů v 1.A třídě v SKP Třebíč a půl roku trénoval divizní muže třebíčské Slávie. V roce 1996 jako trenér přešel do třebíčského BOPA, kde založil sportovní třídy a tři roky působil u žáků. V roce 2000 se oddílu podařilo získat Sportovní centrum mládeže, kde nastoupil jako vedoucí.

Křeček je zároveň zakladatelem a od roku 1998 ředitelem Fotbalové školy Třebíč, která se zpočátku starala o přípravu nejmenších věkových kategorií. Postupem času se však v souladu se svým rozvoje rozrostla o žákovské a dorostenecké kategorie. Dnes je součástí klubové struktury i dospělý tým a řada šikovných mladíků, kteří „Foškou“ prošli, nyní obléká dres FC Vysočina.

V létě 2003 Křeček nastoupil jako vedoucí sportovních tříd v FC Vysočina a trénoval žákovské „áčko“. O rok později převzal dorost U19 v nejvyšší soutěži. V létě 2005 se vrátil k působení v Třebíči. V sezoně 2007/08 byl skautem pražské Sparty a zároveň vedl český reprezentační tým U16. Od léta 2007 do léta 2010 působil jako trenér národního týmu U19 a zároveň byl asistentem trenéra na lavičce Brna. V závěru podzimu 2008 brněnský celek vedl jako hlavní trenér. V ročníku 2010/11 koučoval druholigový Varnsdorf, pak zamířil do nejvyšší soutěže na Slovensko do Ružomberoku. V roce 2012 vedl krátce Zlín. Od dubna do září 2013 dělal ve Zbrojovce asistenta trenéru Grmelovi. V ročníku 2014/15 působil jako asistent trenéra Beránka ve Slavii. V létě 2015 přijal angažmá ve slovenské Skalici. V lednu 2016 se stal asistentem kouče Petržely v Ostravě. Po postupu do ligy u týmu oba skončili a Křeček v říjnu 2017 převzal druholigové Ústí nad Labem, kde setrval do června letošního roku.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,