DRUHÝ HRACÍ DEN TOP6

Druhý den prvního hracího víkendu baseballové nadstavby TOP6 nakonec nepřinesl žádné překvapení. Obhájci titulu tentokrát potvrdili své kvality. Boris Bokaj, startující nadhazovač Arrows Ostrava, dovolil Tempu Praha pouze 2 hity a 1 bod, který včerejší překvapivý vítěz získal hned v první směně sobotního duelu. Poté už utkání zcela ovládli domácí pálkaři. Skóre zápasu otočili ve svůj prospěch ještě v dohrávce první hry a měli celé utkání pevně pod kontrolou. Získali tak svou první nadstavbovou výhru v poměru 8:1.

Divoké utkání bylo k vidění v pražské Krči, kde Eagles opět přivítali Hrochy Brno. V prvním zápase domácí zlomili odpor soupeřů až v 5.směně a rozdílovou výhru získali díky tříbodovému homerunu Michala Zýmy: „Zavřel jsem oči a švihnul jsem.“ Ve druhém duelu získali vládu nad utkáním dokonce až v sedmé směně. Hroši začali proti startujícímu Petru Vojtovi zostra a během tři směn získali devět bodů. Domácí se dostávali do tempa o dost pomaleji, ale díky dobrému závěru nakonec vyhráli 15:11. V zápase padlo celkem 29 hitů, druhý homerun v sérii odpálil Marek Chup, dlouhý odpal, první kariéře se povedl také Marku Slámovi z Hrochů. Eagles tak zatím mají, jako jediní na svém koně dvě výhry. Hroši si i přes dobré začátky obou duelů odváží dvě patnáctibodové porážky.

Zápas mezi Draky Brno a Kotlářkou Praha musel být kvůli dešti odložen. V neděli se utkají stejní soupeři, pouze si vymění domácí hřiště. Zápasy začínají ve 14 hod., hraje se v Praze v areálu Tempa na Libuši a na Vypichu na Markétě, a v Brně v areálu U Hrocha.  

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA