PRVNÍ HRACÍ DEN TOP6

Páteční první hrací den nadstavbové části baseballové Extraligy TOP6 přinesl krásné zápasy a také zajímavé výsledky. Tím nejpřekvapivějším je výhra Tempa Praha nad vítězem základní části a obhájcem titulu Arrows Ostrava na jeho půdě 5:4. Arrows tak přišli po 13 měsících o domácí neporazitelnost. Naposledy je v Arrows Parku dokázali porazit Eagles Praha 6:1 a to 15.6.2019.

Pražský tým nastoupil proti Ondřeji Satoriovi bez respektu a po dvou dvoumetových odpalech a homerunu Martina Zelenky se dostal do vedení 3:0. Domácí dokázali kontrovat hned v dohrávce, kdy se startující nadhazovač Tempa Adam Vrubel chvíli seznamoval s atmosférou zápasu. Po divoké první směně přinesla další body až dohrávka 3. inningu. Radovali se opět domácí, konkrétně Voják a Vykoukal. Opět ve svůj prospěch převrátilo Tempo vývoj utkání na začátku 6.směny, kdy se za plot a za dva body trefil Michal Zelenka, letos teprve šestnáctiletý odchovanec pražského celku. Ani jeden z týmů se ve třetí třetině utkání už bodově prosadit nedokázal, za hosty zápas doházel Jake Rabinowitz, za domácí vydržel na kopci celou dobu Ondřej Satoria.

Na MBS v Brně chtěli Draci proti Kotlářce Praha odčinit dvě porážky ze základní části, což se jim nakonec podařilo a vyhráli 3:0. V utkání předvedli výborný výkon oba startující nadhazovači – Radim Chroust a Daniel Padyšák. Hosté začali sbírat ojedinělé hity od začátku zápasu, Padyšák pustil prvního domácího pálkaře na metu až ve 3.směn. Úvodní bod zápasu brali nakonec Draci, a to až v polovině utkání po doběhu Jakuba Hajtmara. Do závěru zápasu oba týmy prostřídaly nadhazovače, což nakonec přineslo Drakům další dva body a první výhru v TOP6.

Třetí duel se odehrál v Praze mezi Eagles a Hrochy. Hroši si postup do nadstavby vybojovali v úplně posledním utkání základní části. S domácím drželi krok do poloviny 6.směny, kdy srovnali stav zápasu na 5:5. Na střídající nadhazovače Hrochů Večerku a Bílka v dohrávce, ale dokázali domácí pálkaři najít recept a získali hned 6 bodů. Konečný rozdílový výsledek 15:5 v 7. inningu, přinesl tříbodový homerun Michala Zýmy.

Sobotní odvety se hrají na stejných stadionech, tedy v Ostravě, Brně na MBS a v Praze na Krči od 14:00 hodin.

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA