VÍTĚZ ANKETY NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU 2019 BUDE ZNÁM TENTO MĚSÍC!

Slavnostní vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku proběhne v náhradním termínu 29. července. Legendární cyklista Jiří Ježek vybrán španělským tiskem mezi stovku nejlepších sportovců 21. století. V Praze se uskutečnilo setkání zástupců Národní sportovní agentury s funkcionáři a reprezentanty českého para sportu. Atletka Anna Luxová vylosovala výherce Sportovních dnů Paralympijské výzvy.

  Nevoli v řadách mezinárodního paralympijského hnutí vyvolalo rozhodnutí pořadatelů tenisového US Open o vyškrtnutí zápasů vozíčkářů z programu turnaje. V para hokejové kategorii Zlaté hokejky triumfoval nestárnoucí Tomáš Kvoch. Pardubice slaví vítězství v Českém poháru basketbalistů na vozíku. Mistrovství České republiky v atletice spastic handicap ovládla známá jména.

O tom všem se můžete dočíst v aktuálním vydání newsletteru

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SPORTOVCE ROKU 29. ČERVENCE

Již tento měsíc bude znám vítěz tradiční ankety mapující úspěchy českého sportu handicapovaných, tentokrát za rok 2019. Akce za účasti nejlepších českých para sportovců proběhne v náhradním termínu v pražském TOP HOTELU. Původní galavečer – ze dne 10. března 2020 – překazilo vyhlášení nouzového stavu v České republice.

 JIŘÍ JEŽEK MEZI NEJLEPŠÍMI SPORTOVCI 21. STOLETÍ

Michael Phelps, Usain Bolt, Roger Federer, … a Jiří Ježek! Španělský tisk Marca přišel s žebříčkem stovky nejlepších mužských sportovců 21. století a do redakčního výběru se vtěsnala i legenda české a světové para cyklistiky. Jiří Ježek, jako jediný Čech a jeden z pouhých dvou para sportovců v seznamu, obsadil 73. místo…

NSA: SEMINÁŘ A SETKÁNÍ SE ZÁSTUPCI PARA SPORTU

 V úterý 30. června proběhlo setkání zástupců Národní sportovní agentury s reprezentanty českého para sportu. Na akci do Clarion Congress Hotel Prague dorazilo na 200 hostů. Součástí programu dne byl i dopolední seminář k Výzvě k předkládání Koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce. 

Freestyle motokrosař Petr Pilát a paralympijská atletka Anna Luxová vylosovali pro školy zapojené do projektu Sazka Olympijský víceboj zážitek v podobě Olympijských tréninků a Sportovních dnů Paralympijské výzvy na podzim 2020 a také výherce hlavních cen, kteří obdrží sportovní vybavení od společnosti Hervis v celkové hodnotě milion korun.

 VÝHERCE PODZIMNÍCH SPORTOVNÍCH DNŮ

PARALYMPIJSKÉ VÝZVY VYLOSOVALA ANNA LUXOVÁ

Dvojnásobná účastnice paralympijských her Anna Luxová a jeden z nejlepších českých freestyle motokrosařů Petr Pilát vylosovali pro školy zapojené do projektu Sazka Olympijský víceboj zážitek v podobě Olympijských tréninků a Sportovních dnů Paralympijské výzvy na podzim 2020.

Losovalo se 11. června v sídle Českého Olympijského výboru. Pět výherců se připojí k dalším sedmi školám, na kterých měl Sportovní den původně proběhnout v rámci školního roku 2019/2020. Organizační tým Českého paralympijského výboru se vydá například do Karlových Varů, Kroměříže nebo Brna… 

NECHTE NÁS HRÁT! PŘEDSEDA MPV ANDREW PARSONS ORODUJE ZA START VOZÍČKÁŘŮ NA  US OPEN.

ZLATÁ HOKEJKA: NEJLEPŠÍM ČESKÝM PARA HOKEJISTOU ROKU SE STAL NESTÁRNOUCÍ TOMÁŠ KVOCH

 WHEELCHAIR PARDUBICE VÍTĚZEM ČESKÉHO POHÁRU

O víkendových dnech 20. a 21. června bylo v Českých Budějovicích dohráno závěrečné čtvrté kolo Českého poháru 2019/2020 basketbalistů na vozíku. Celkovým mistrem basketbalové soutěže se stal celek WBS Pardubice, který ovládl tabulku se čtyřbodovým náskokem před domácími Tygry…

MISTROVSTVÍ ČR V ATLETICE SPASTIC HANDICAP

Stadion atletického klubu Bílina na Kyselce hostil v neděli 14. června mistrovství České republiky v atletice spastic handicap, kterého se zúčastnilo několik desítek sportovců z osmi různých klubů z celé České republiky. Hlavním pořadatelem akce byla Tělovýchovná jednota zdravotně postižených Nola Teplice…

CO NA ČESKÉ PARA SPORTOVCE ČEKÁ V ČERVENCI?

Sportovní turnaje, závody či atletické mítinky jsou po zmírnění bezpečnostních opatření vůči šíření epidemie covid-19 opět na pořadu dne. V období července čeká na naše para sportovce například Světový pohár v showdownu, který se na sklonku měsíce uskuteční v Litvě (30. července až 2. srpna). Domácí republikový šampionát ve stolním tenise tělesně postižených sportovců proběhne od 23. do 26. července.

Český pohár v horských kolech MTB neslyšících bude uspořádán v Hynčicích pod Sušinou (25. července). Velká cena Nového Města nad Metují v atletice se uskuteční již tento týden a to 11. července. Celoměsíční seriál závodů a soustředění Para Plavecké Léto 2020 probíhá od 5. do 25. července.

 Nezapomeňte sledovat náš web a sociální sítě, ať vám nic neunikne!

Váš Český paralympijský tým.

Čtsa, Další informace na: www.paralympic.cz