Podzimní úsilí nebylo marné – juniorka bude hrát MSFL!

Skvělá podzimní jízda juniorky FC Vysočina divizní skupinou D nepřijde díky koronaviru na zmar! Tým trenéra Michala Kadlece dnes byl zařazen do losování MSFL. Přispěl k tomu fakt, že z II. ligy sestupující Vítkovice pro soutěžní ročník 2020/21 přihlásily pouze Divizi. Náš záložní tým se do třetí nejvyšší soutěže vrací po osmi letech, když toho dosáhl hned v první sezóně pro zrušení Juniorské ligy.

„Několik týdnů jsme byli v napětí, zda do nového ročníku MSFL budeme zařazeni. Ze strany některých klubů totiž prosakovaly informace, že třetí ligu nepřihlásí. Jsme rádi, že jsme se administrativního postupu dočkali a alespoň v juniorské kategorii nepřijde podzimní práce klubu na zmar,“ uvedl manažer FKM Vysočina Josef Morkus, který tak zároveň připomněl epidemií zmařenou snahu o postup všech čtyř dorosteneckých týmů do vyšších soutěží.

Morkus dále doplnil: „Start v MSFL velmi vítáme jako cenný zdroj zkušeností z náročných zápasů pro naše juniory, nejlepší starší dorostence a hráče, kteří nebudou mít herní vytížení v prvním týmu. V nadcházejícím třetiligovém ročníku rozhodně nebudeme primárně sledovat výsledky a záchranu v soutěži. Zápasy nám skvěle poslouží pro rozvoj našich talentovaných fotbalistů.“

Doplňme, že juniorský tým FC Vysočina v třinácti podzimních zápasech Divize ztratil pouze dva body a přezimoval na první příčce se čtyřbodovým náskokem na „béčko“ Zbrojovky Brno. Do MSFL vstoupí 8. srpna a v osmnáctičlenné soutěži se může těšit na těžké zápasy s exligovými Frýdkem-Místkem, Znojmem, Hlučínem či Kroměříží, s juniorkami Ostravy, Olomouce, Slovácka a Zlína a také na regionální derby proti Velkému Meziříčí a Vrchovině.

Připomeňme, že první tým FC Vysočina z MSFL do II. ligy postoupil až v roce 2000 a že juniorský tým FC Vysočina v této soutěži figuroval nepřetržitě v letech 2005 až 2012. Následně byl společně s dalšími ligovými „béčky“ zařazen do nově vytvořené Juniorské ligy, v níž strávil sedm ročníků.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí FC.V.J.