Českou reprezentaci čekají na podzim přípravné zápasy na Kypru a v Německu

Praha, 13. července 2020 – Česká fotbalová reprezentace už zná kompletní podzimní program. Kromě zápasů v Lize národů ji čekají také dvě přípravná utkání. Národní tým nastoupí 7. října na Kypru a o měsíc později 11. listopadu v Lipsku proti Německu.

Česko tak změří síly s jedním z nejlepších a nejslavnějších týmů světa. Německo je čtyřnásobným mistrem světa a trojnásobným evropským šampionem.

„Je to vyznamenání pro celý český fotbal. Mám z toho velkou radost – ukazuje se, že jdeme správnou cestou, když o zápasy s českou reprezentací mají zájem takové týmy jako právě Německo nebo třeba loni Brazílie,“ poznamenal předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.

Předseda FAČR tak připomněl, že Česko během roku a půl sehraje přípravné zápasy proti dvěma nejúspěšnějším týmům fotbalové historie.

A trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý ho doplnil: „V listopadu nás budou čekat tři těžké zápasy za sebou, ale nabídku hrát s Německem nedostáváte každý den. Bude to znovu obrovská zkušenost před mistrovstvím Evropy, na kterém nás čekají soupeři jako Anglie nebo Chorvatsko.“

Jak proti Kypru, tak proti Německu nastoupí česká reprezentace na hřištích soupeřů. Výrazné komplikace to však v náročném programu znamenat nebude.

„Kypr nám naopak z hlediska cestování vyhovuje. Normálně by nás čekala poměrně dlouhá cesta do Izraele, kde pak budeme hrát v Lize národů. Takhle poletíme stejným směrem, odehrajeme zápas v dobrých podmínkách a následný přesun z Kypru do Izraele už nebude tak dlouhý. A Německo? Čeká nás těžká prověrka, ale právě taková utkání můžou tým posunout ještě dál. Poměrně brzy známe kompletní podzimní program a můžeme začít chystat veškeré detaily,“ dodal manažer národního týmu Libor Sionko.

S Německem se česká reprezentace utkala naposledy v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018. Na podzim 2017 přišla o cenný bod až dvě minuty před koncem zápasu. Z posledních pěti vzájemných utkání dvakrát vyhrála a třikrát prohrála.

Proti Kypru hrála česká nebo československá reprezentace devětkrát a nikdy neprohrála. Připsala si sedm výher a dvě remízy. Naposledy proti tomuto soupeři nastoupila v roce 2007 v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy a vyhrála 2:0.

Video, ve kterém k přípravnému zápasu v Německu mluví trenér Jaroslav Šilhavý, předseda FAČR Martin Malík a manažer reprezentace Libor Sionko: https://youtu.be/b5aw8tnnurg

Kompletní program české fotbalové reprezentace na podzim 2020:

4. září: Slovensko – Česko (Liga národů)

7. září: Česko – Skotsko (Liga národů)

7. října: Kypr – Česko (příprava)

11. října: Izrael – Česko (Liga národů)

14. října: Skotsko – Česko (Liga národů)

11. listopadu: Německo – Česko (příprava)

15. listopadu: Česko – Izrael (Liga národů)

18. listopadu: Česko – Slovensko (Liga národů).

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky,