Liberec postupuje do předkola Evropské ligy!

V kvalifikačním utkání o účast ve druhém předkole Evropské ligy prohrála FK Mladá Boleslav u liberecké Nisy s domácím týmem FC Slovan Liberec 2:0 gólem Peška, z pokutového kopu Mary.

V průběhu zápasu se oba týmy snažily strhnout vedení na svoji stranu, přesto skončil první poločas bez gólů. Po přestávce ve druhém poločase, v závěrečné půlhodině, domácí dvakrát skórovali, zároveň si zajistili případnou účast v Evropské soutěži. Bilanci vzájemných zápasů liberečtí prodloužili na dvanáct let, domácí neporazitelnost.

Boleslav se sice snažila, ale její snaha, přestože si vypracovala několik brankových příležitostí, postrádala větší důraz, finální přihrávku a střelu.

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Góly: 64. Pešek, 90. Mara (z pokutového kopu). Rozhodčí: Ardeleánu – Caletka, Hrabovský. ŽK: Koscelník, Malínský – Jiří Klíma, Tataev. Diváci: limit.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kacharaba, Karafiát, Mikula – Mara, Beran (78. Michal) – Malinský (90. Králíček), Rondič (90. Fukala), Hromada (83. Zeman) – Pešek (83. Černický). Trenér: Hoftych.

Mladá Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tataev, Mazuch (77. Wágner), Křapka – Janošek (46. Dominik Mašek), Túlio – Ladra (69. Douděra), Budínský, Fulnek – Jiří Klíma (69. Krobot). Trenér: Webr.

„Bylo to pro nás velice těžké utkání, soupeř hrál velmi dobře. Na nás bylo znát, že nám chyběl větší důraz, jaký jsme produkovali, převážně na jaře. Chyběli Kuchta a Baluta, je nahradil Beran a Rondić, kteří hráli dobře. V poločase jsme řekli hráčům, aby měli větší trpělivost, neboť jsme při rozehrávce ztratili hodně míčů. Ve druhém poločase nás Boleslav neustále tlačila k naší bráně, ale nakonec o výsledku rozhodly krásné kombinační akce Malinského, Berana a Peška. Boleslav měla rovněž šanci, jednu nebezpečnou střelu Maška, kterou jsme zlikvidovali, ale nakonec jsme výsledek úspěšně uhlídali. Na závěr zápasu proměnil Mara penaltu na 2:0 a bylo o naší výhře rozhodnuto. Z postupu máme velkou radost a ze závěru sezony,“ zhodnotil trenér Pavel Hoftych FC Slovan Liberec.

„Gratuluji domácím k zasloužené výhře. Vytvořili si hned v úvodu po přestávce, útočnou gólovou šanci, kterou proměnili, my bohužel ani jednu. Utkání mělo oboustranně velké tempo, takže za to děkuji hráčům obou celků. Hře ale chybělo lepší finální řešení, v prvním poločase soupeři, ve druhém nám. Jenže přišel ze strany domácích, úspěšný moment, kopali penaltu, která rozhodla utkání. Nedokázali jsme v dalším průběhu na vedení domácích reagovat, nakonec zasloužené vítězství Liberce,“ řekl zklamaně trenér Jozef Weber FK Mladá Boleslav.