Boj o elitní šestku se zamotává!

Páteční zápasy baseballové extraligy byly ve znamení výher outsiderů nad papírovými favority. Na účast v TOP 6 stále myslí trojice týmů. Kdo si vylosuje černého Petra, nebudeme vědět až do posledního zápasu základní části. Takovou koncovku česká extraliga nepamatuje.

Šanci na postup si drží po výhře nad pražským rivalem Eagles Tempo Praha. Tempo do zápasu o udržení naděje nasadilo své nadhazovací eso Jakea Rabinowitze, proti němu se v dresu Eagles představil reprezentační nadhazovač Tomáš Duffek. Zkušení nadhazovači vydrželi ve hře až do osmé směny, kdy na tabuli svítilo skóre 4:4. Koncovku napínavého střetnutí zvládli lépe hosté z Libuše, kteří třemi body převážili skóre na svoji stranu a po výhře 7:4 se přiblížili účasti v TOP 6.

Brněnské derby bylo vidění na městském baseballovém stadionu v Komárově, kde domácí Draci Brno vyzvali své odvěké rivaly Techniku Brno. Technika pro udržení naděje musela zápas vyhrát, úvod duelu však patřil domácím, kteří udeřili hned v první směně dvěma body. Odpověď Techniky však na sebe nenechala dlouho čekat a druhý útok proměnil tým z Kraví Hory ve vedení 3:2. Srovnání se proti dobře házejícímu Sobotkovi dočkali Draci v páté směně, kdy pro třetí bod doslidoval na domácí metu Přemek Chroust. Zlomový okamžik nastal v osmé směně. Technika obsadila první a třetí metu a po sebeobětovacím odpalu Gottschalla doběhl pro rozhodující bod Matěj Menšík. Draci se nezmohli na odpověď a tak se z důležité výhry radovali hráči z Kraví Hory.

Třetí ze zájemců o místo v elitní šestce české nejvyšší soutěže Hroši Brno vyrazili na Strawberry field, kde se utkali s místní Olympií. Diváci viděli bodově nejhojnější zápas pátečního programu, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, našlo rozuzlení až v tiebreaku. Hrdinou okamžiku se stala dlouhodobá blanenská opora Jaroslav Němec, který tvrdým odpalem přes střed hřiště stáhl vítězný bod a Blansko začalo slavit. Hroši Brno si naopak zkomplikovali cestu do TOP 6 a v sobotní odvetě musí bezpodmínečně vyhrát.

Šlágr dne byl k vidění v Arrows Parku, kde domácí obhájci titulu hostili pražskou Kotlářku. Kotlářka na nadhazovací kopec nasadila Daniela Padyšáka. Arrows naopak nasadili mladíčka Matěje Satoriu. Souboj o první místo tabulky začala lépe Ostrava, která bodovala v druhé směně. Kotlářka kontrovala homerunem Ivana  Aubrechta. Solidně zaplněná tribuna se dočkala domácího útoku v polovině utkání, kdy v rozmezí tří směn odskočili Arrows pražskému týmu na rozdíl šesti bodů. Pražské pálky se nedokázaly prosadit proti mladým ostravským nadhazovačům a pouze homerun Martina Mužíka zkorigoval výsledek do celkové podoby 7:2.

Jan Beneš, ČBA