O Evropskou ligu si zahraje Boleslav!

Fotbalisté Bohemians v úterý večer v odvetě  finále o účast v Evropské lize  porazili Mladou Boleslav 2:1, ale po předchozí prohře v městě automobilů 0:3 jsou už mimo hru. O  start v druhé nejcennější evropské soutěži se pokusí v neděli boleslavský tým  v souboji s pátým týmem ze skupiny o titul  Fortuna:ligy.

Na stadiónu  ve vršovickém Dolíčku šanci domácím krátce před koncem prvního poločasu  zmrazil vyrovnávacím gólem na 1:1 Jiří Klíma. Tohoto útočníka důsledně nebránili, zato velkou pozornost  věnovali  Budínskému, strůjci jejich prohry v Mladé Boleslavi.

Po změně stran přes veškerou snahu s velkou  herní převahou stačili Bohemians  vstřelit pouze jednu branku po perfektně provedeném trestném kopu kapitána  týmu Jindříška z hranice  pokutového území.

Boleslavský trenér Weber  vsadil v posledních 20 minutách na  obranu, kterou  posílili zkušení borci  Pudil a Mazuch. To se mu vyplatilo a mohl se, stejně i  jeho svěřenci, radovat z postupu.

Hráčům Bohemians patří uznání, jak důstojně se rozloučili s touto sezónou, jednou z nejúspěšnějších v  posledních letech.

Čtsa, ph., foto: Steinbergerova,