Osm utkání a zajímavé výsledky!

Předposlední víkend základní části baseballové Extraligy přinesl 8 utkání a zajímavé výsledky. Ačkoliv jsme již mohli poznat všech 6 týmů, které postoupí do bojů o titul, nakonec se tak ještě nestalo a vše rozsekne až poslední týden.

Nejsledovanějším dvojzápasem byla série mezi Tempem Praha a Technikou Brno. Obzvlášť brněnský tým do ní vstupoval z horší pozice a nemohl si dovolat prohrát v obou utkáních, jinak by přišel o šanci na první šestku. V sobotním zápase ale dokázalo Tempo zvítězit 6-2 a před nedělní odvetou dostalo soupeře do těžké pozice. Technika to ale zvládla, když dokázala Tempu odskočit šesti doběhy v dohrávce sedmé směny a po výhře 11-8 udržela naději na boje o titul. Zápas zkušeně doházel matador Martin Střítecký, který letos hraje už 26. extraligovou sezónu. Pálkaři opět využili kratší hřiště na Kraví hoře – Richard Sázavský odpálil 2 homeruny, Matěj Menšík jeden – letos již desátý, a za plot se trefil také Martin Zelenka z Tempa.

Draci Brno odehráli dva zápasy proti pražským týmům. Nejdříve na ně čekal letošní nováček SaBaT, se kterým si poradili a zvítězili 7-2. Mnohem vyrovnanější utkání se čekalo v neděli proti loňskému finalistovi Eagles Praha. Jenže Eagles nedokázali vyzrát na reprezentačního nadhazovače Radima Chrousta a zápas tak skončil vcelku jednoznačně 11-1. Na domácí pálce se homerunem zaskvěl Přemek Chroust, pro kterého to byl první odpal za plot v této sezoně. „Celý zápas jsme kontrolovali,“ řekl po utkání Přemek Chroust. „Od začátku jsme do toho ‚mlátili‘, přidávali jsme body. Radim házel výborně.

Pro Eagles byla tato prohra o to nepříjemnější, protože o den dříve prohráli 5-11 také s Hrochy Brno. Ti jsou jedním z týmů, který stále bojuje o místo v první šestce. Pro Hrochy to byla navíc třetí výhra z posledních čtyř zápasů a zdá se, že v závěru základní části chytají formu, kterou měli v jejím úvodu. „Dnes to byl z naší strany skvělý zápas,“ hodnotil duel Jan Pospíšil z brněnského týmu. „Nadhazovači skvěle bojovali se strikezónou a naše pálka od třetí směny tlačila až do konce.“

Obhájce posledních dvou titulů Arrows Ostrava v sobotu přivítal Olympii Blansko. Ačkoliv dali domácí na kopci příležitost méně zkušeným nadhazovačům, tak na konečném skóre to nebylo vůbec poznat. Naopak pálka ostravského týmu fungovala na výbornou a Arrows vedli po třech směnách již 10-0. I proto zápas skončil již po sedmi směnách pro vysoký rozdíl ve skóre 13-2. Ostravští baseballisté tak neprohráli již deset utkání v řadě.

V posledním dvojutkání se střetly týmy, které budou po základní části čekat rozdílné starosti. Kotlářka Praha bude bojovat o titul a Nuclears Třebíč zase boje o udržení v Extralize. Jenže vzájemná konfrontace skončila smírně, když nejdříve Kotlářka doma zvítězila 11-1 a o den později Třebíč před svými fanoušky 6-4. Tým z Vysočiny se mohl spolehnout hlavně na výborně házejícího Lukáše Hloucha, který odházel výborných sedm směn a položil tak základ pro vítězství svého celku. „Dnes jsme stavěli na výborném výkonu Lukáš Hloucha na kopci,“ řekl po výhře trenér Třebíče Jan Urbánek. „To byl základ celého vítězství. My jsme pak v sedmé směně udělali zbytečně několik chyb a pustili jsme Kotlářku do zbytečného tlaku. V osmé směně jsme si to naštěstí vzali zpátky po homerunu Marka Krejčiříka, který pak zápas i na kopci uzavřel.“

V neúplné průběžné tabulce jsou na prvním místě Arrows Ostrava a Draci Brno. Pátí jsou Hroši, které čekají 2 utkání s Olympií Blansko, šesté Tempo Praha, jemuž chybí dohrát zápas s Arrows a dvě utkání s Eagles. Sedmá je prozatím Technika, tu čekají dvě derby utkání s Draky. Základní část pokračuje již v pondělí, důležité souboje čekají týmy na hraně postupu do TOP6 od pátka do neděle, kdy se první část letošní baseballové Extraligy uzavře.

Tabulka soutěže

https://www.baseball.cz/soutez-520/extraliga/zakladni-cast/tabulka

Fotografie z tohoto týdne ve Fotobance:

https://fotobanka.baseball.cz/f938015437

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA