Startovní listina ECO energy Rally Bohemia byla zveřejněna!

Na start letošního ročníku ECO energy Rally Bohemia se postaví celkem 29 posádek jedoucích s elektromobily, či vozy s alternativním pohonem. K vidění bude 24 elektromobilů, 4 vozidla typu „plug-in hybrid“ a jeden vůz s pohonem na CNG. Pohled do startovní listiny nabízí celkem 16 různých výrobců. Největší zastoupení na startovním roštu mají značky Škoda (6x), Tesla (5x) a Kia (4x).

I v roce 2020 bude součástí závodu také pohár pořadatele „rally spotřeby“, kde se ukáže, který elektromobil byl v rámci ujetých více než 700 km nejúspornější.

Letošní novinkou je pohár výrobců elektromobilů neboli World Rally Elektromobile. Každý výrobce či dovozce měl možnost za svou značku přihlásit až tři posádky, které jej budou v závodě reprezentovat. Při prvním ročníku budou mezi sebou soupeřit Tesla ČR, KIA MOTORS CZECH, Opel CZ, DS Automobile, Mercedes Benz cars ČR a Peugeot CZ. Celkem šest různých výrobců slibuje atraktivní průběh tohoto poháru.

Jako první vyrazí na tratě ECO energy Rally Bohemia vítězná posádka České trofeje 2019 Lukáš Hataš / Tereza Němcová. Se svým elektromobilem Tesla Model X 90D budou také soutěžit v rámci World Rally Elektromobile za výrobce Tesla ČR. Za KIA MOTORS CZECH budou jejich soupeři Michal Žďárský / Jakub Nábělek s elektromobilem Kia e-Niro. První trojici na startu uzavře posádka Radek Pecák / Daniel Pecák reprezentující Opel CZ s elektromobilem Opel Corsa-e.

ECO energy Rally Bohemia odstartuje ve čtvrtek v 17 hodin na Staroměstském náměstí primátor Mladé Boleslavi MUDr. Raduan Nwelati. Do páteční ostré etapy odstartuje soutěžící primátor Liberce Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.

Na trati RS je více než 250 tajných měřících bodů a že on-line výsledky s přesností na desetinu sekundy zpracovává španělská firma ANUBE Sport.

Jan Šrámek
ABS v AČR