Budínský se na Klokany vytáhl!

Záložník Mladé Boleslavi Lukáš Budínský, který až do roku 2016 oblékal dres Bohemians, zmrazil naděje svého bývalého klubu na úspěch ve finále kvalifikace FORTUNA:LIGY o účast v Evropské lize.

Jeho dva góly na konci prvního poločasu, jeden před přestávkou a druhý v úvodu druhého poločasu, třetí přidal Fulnek, vzaly Pražanům vítr z plachet..Tatam byla jejich lehkost v  pohybu a střelecká produktivita, která je provázela od konce května a nakonec vedla k osmému místu ve Fortuna: lize. Marně se za stavu 2:0 snažili o zvrat zvýšením útočné aktivity. Nebyla úspěšná a naopak boleslavští fotbalisté po rychlé akci  vstřelili třetí gól, a jak se říká, bylo vymalováno.

Trenér Jozef Webr po utkání:

Trenér Luděk Klusáček po utkání:

Odveta se uskuteční v úterý 7. 7. od 20:00 hod. ve vršovickém Ďolíčku.

FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 50. Budínský, 58. Fulnek. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová. ŽK: Jiří Klíma, Douděra (oba M. Boleslav). Diváků:  1176.

M. Boleslav: Šeda – Křapka, Jakub Klíma (84. Mazuch), Tatajev, Zelený – Janošek, Túlio – Ladra (68. Wágner), Budínský (84. Mašek), Fulnek – Jiří Klíma (78. Douděra). Trenér: Weber.

Bohemians: Valeš – Köstl, Krch, Hůlka, Schumacher – Ljovin (62. Dostál), Jindřišek – Hronek (46. Mosquera), Květ (77. Vacek), Vodháněl (62. Nečas) – Pulkrab (62. Ugwu). Trenér: Klusáček.