Vysočina v sobotu vyzve v pohodě hrající Prostějov

Šance FC Vysočina na třetí barážovou příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je tři kola před koncem už pouze teoretická, ovšem jihlavský tým hodlá zabojovat o co nejlepší konečné umístění. Důležitý krok k němu může učinit v sobotu 4. července, kdy od 17:00 hodin hostí velmi dobře a uvolněně hrající Prostějov.

Hanácký celek v zimě převzal exbrněnský kouč (a na jaře 2001 i jihlavský hráč) Pavel Šustr. Tým se aktuálně chlubí 34 body a vyhřívá se na poklidné 8. příčce tabulky. Za dosavadních 11 jarních utkání pod Šustrovým vedením přitom uhrál 16 bodů a brzy se dočkal záchranářské jistoty. Přispěly k ní zejména výhry s Vítkovicemi, Sokolovem, ve Varnsdorfu a naposledy doma s Hradcem Králové. Bodovou sbírku doplnily remízy na Žižkově, v Chrudimi, v Třinci a s Ústí nad Labem.

Za fotbalovou Jihlavu má k hanáckému týmu logicky nejblíže asistent trenéra Josef Mucha, jenž se v Prostějově narodil a jeho syn Filip hájí prostějovskou branku. V dosavadním průběhu sezóny naskočil pětkrát a primárně plnil roli dvojky za Brédou. V nedělním utkání s Votroky však v základní jedenáctce nechyběl a přispěl k cenné výhře 2:1. Bude chytat i v Jihlavě? „Myslím si, že ano. I díky tomu, že se Prostějov netíží záchranářské starosti a snaží se herní zátěž rozložit na více hráčů. Se synem jsem v pravidelném kontaktu, ale rozhodně se nijak nehecujeme.“

Nakolik se Prostějov pod Šustrovým vedením změnil? Kteří fotbalisté náleží k oporám týmu? „Určitá proměna herního stylu tam nastala. Hrají daleko více kombinačně, snaží se o konstruktivní rozehrávku. Vychází z toho zajímavější a pohlednější fotbal, než v předchozím období. Je otázkou, v jakém složení se v sobotu při současném kolotoči utkání představí. Kvůli kartám jim budou scházet Biolek a Bialek, zraněné jsou velezkušené opory Polák a Kroupa. Mezi nosné hráče náleží stoper Schuster nebo ofenzivní záložník Koudelka, který dává hodně branek,“ uvedl asistent kouče Radima Kučery.

S jakou sestavou do sobotního duelu vyrukujete? Zvažujete změny? „Po vypjaté bitvě s Pardubicemi registrujeme několik zranění, tudíž ke korekcím v základní jedenáctce určitě dojde,“ doplnil Mucha.

Vzájemná bilance: 9 utkání  4 – 3 – 2  10:10 | doma: 4 utkání  3 – 1 – 0  5:2 | venku: 5 utkání  1 – 2 – 2  5:8

Poslední vzájemné utkání: 2.11.2019 – V nevlídném dušičkovém počasí Vysočina utrpěla další venkovní bodovou ztrátu. V Prostějově nedokázala zužitkovat převahu a řadu šancí z první půle a naopak zkraje druhého dějství inkasovala z velmi sporného přímého kopu. Jihlavský tým však tradičně zabojoval a dokázal vyrovnat z kopačky Matěje Koubka. Na Hané se tak zrodil stejný výsledek, jako v květnu – 1:1. Hosté dohrávali bez v závěru vyloučeného Tijaniho.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-v-Prostejove-zopakovala-kvetnovy-scenar-6227

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 13 – Klobása, 6 – Zoubele, Smejkal, Mikuš, 5 – Jawo, Koubek, 3 – Vaculík, 2 – Lacko, Rezek, 1 – Svoboda, Arroyo, Tlustý, Fortelný, Tijani, vlastní.

Žluté karty: 6 – Fortelný, 5 – Novotný, Lacko, Smejkal, 4 – Tijani, Vaculík, Javůrek, 2 – Mikuš, Zoubele, Jawo, Vejmola, Rezek, 1 – Křišťál, Shudeiwa, Veselý, Klobása, Tlustý, Vedral, Mucha, Kučera, Hanzálek, Diouf.

1.SK Prostějov

Sestava v posledním utkání: Mucha – Lutonský, Sus, Schuster, Stříž – Slaměna, Pernackyj, Zapletal – Koudelka – Šteigl, Píchal.

Trenér: Pavel Šustr

Střelci: 5 – Koudelka, Rolinc, 3 – Šteigl, Lutonský, 2 – Stříž, Biolek, Zapletal, Píchal, Slaměna, 1 – Schuster, Kroupa, Janíček.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,