Sparta má šanci po šesti letech získat domácí trofej MOL Cup

Trenér Sparty Václav Kotal má na svém kontě dvě pohárová vítězství, které získal v dresu Sparty v sedmdesátých letech.

„Na vítězné zápasy si už nepamatuji, je to strašně dávno, od té doby jsem absolvoval hrozně jiných zápasů. Ani nevím, proti komu jsme hráli. Jako trenér jsem měl blízko k poháru v Jablonci, ale skončili jsme v semifinále s Libercem. Teď jsem poprvé ve finále, takže mám poprvé jako trenér velkou šanci,“ řekl na úterní tiskové konferenci trenér Kotal.

Se svými asistenty přebíral mužstvo po prvním zápase jarní pohárové části, úspěch v domácím MOL Cupu byl jedním z cílů, což je hodně blízko: „Když jsme mužstvo přebírali, věděli jsme, že ještě šance na zisk poháru jsou, byl to jeden z cílů. Hlavní úkol, ale byl dostat se vůbec do pohárů. Máme to splněno, teď si můžeme v případě výhry, vytvořit lepší pozici. O MOL Cupu jsme od začátku mluvili a jsem rád, že máme velkou možnost ho zítra vyhrát,“ řekl Kotal.

„Hráči se na utkání těší, naposledy jsme Liberec doma zaslouženě porazili, oni se z toho určitě poučí,“ předpokládá vývoj středečního finále Kotal. „Uvidíme, jaká bude jejich taktika, je to jedno utkání, které rozhoduje o všem. Sestavy budou pravděpodobně podobné, jako v domácím zápase, mužstva budou hrát zodpovědně opět z obrany. Může rozhodnout jediný gól. Těším se, pro kluky je to po naší vítězné sérii zasloužená odměna,“ dodal Kotal.

Někteří důležití hráči do nedělního ligového nadstavbového utkání v Plzni nenastoupili, případně dostali příležitost několik minut. To může být dle trenéra směrem k finále velká výhoda: „Hráči si odpočali, takže jsou natěšeni na finále. Věřím, že jsou dobře připraveni,“ informoval Kotal.

Finále se poprvé pořádá na půdě jednoho z finalistů. Může to hrát roli? „Na finále na hřišti soupeře je spousta různých názorů. Mně to dost vadí, že se hraje na hřišti jednoho z týmů, je to prostředí a pro domácí výhoda. Možná nám pomůže pořadatel poháru FAČR, takže tam budou možná naši fanoušci. Ale viděl jsem rozdělení vstupenek, ale jsem hodně zvědavý, jaké divácké prostředí, tam nakonec bude,“ ukončil tiskovou konferenci trenér Václav Kotal.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz