Třinec prošel klíčovou vlnou testů a v neděli může hrát

Sobotní kontrolní testy metodou PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2 provedené příslušnými orgány ochrany veřejného zdraví neodhalily mezi hráči ani zaměstnanci klubu FK FOTBAL Třinec žádný pozitivní nález. Třineckému klubu tak nyní nic nebrání k tomu, aby v neděli nastoupil k zápasu 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Ústí nad Labem.

Pro tým ze Slezska půjde o první mistrovský zápas od 15. června po nucené pauze kvůli pozitivnímu nálezu u jednoho z příslušníků mužstva. Vedení soutěže mezitím muselo odložit tři zápasy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a jejich náhradní termíny byly stanoveny ve čtvrtek na zasedání Ligového výboru.

Ligová fotbalová asociace současně na základě rozhodnutí Ligového výboru prodloužila sezónu druhé nejvyšší soutěže a posunula o několik dní závěrečné kolo skupiny o záchranu ve FORTUNA:LIZE stejně jako termíny barážových utkání o postup do nejvyšší soutěže.

V souladu s rozhodnutím Ligového výboru tedy vstupuje v platnost upravená termínová listina FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY (k náhledu zde: https://www.fnliga.cz/zapasy/2019?id_round=999), posunutí pátého kola skupiny o záchranu F:L na 12.7.2020 (https://www.fortunaliga.cz/rozpis-zapasu/2020?type=1&id_stage=4&month=0&round=5) a nový termín barážových dvojutkání o postup do FORTUNA:LIGY (18/19 července s odvetami 21/22 července).

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA