Také Teplice a Zlín už bez obav!

Dvě kola před koncem skupiny o záchranu ve Fortuna:lize je rozhodnuto, že sestup a baráž hrozí  pouze  Karviné, Opavě a a Příbrami.  Po nedělních zápasech  je jasné, že týmy Teplic a Zlín uvidí fotbaloví fanoušci v příštím ročníku Fortuna:ligy. Přidávají se k Olomouci, která je ve skupině nejlepší a mohla být už začátku nadstavby v klidu.

Zlín sice jasně prohrál  1:4 v Teplicích, kde se hattrickem vyznamenal Řezníček, ale může být v klidu. I kdyby dvě poslední utkání prohrál a čtrnáctá Karviná oba zápasy vyhrála, bude při rovnosti 33 bodů rozhodovat větší  bodový zisk Zlína ze základní části soutěže. Ovšem toto je pouze úvaha, Zlín může  v příštím kole na domácím hřišti potvrdit ve vzájemném souboji s Karvinou, že je lepším mužstvem. 

Stejně jako Teplice získala tři body Olomouc, která jasně přehrála Karvinou. 3:1. Teprve druhý poločas, kdy hosté snížili na dvoubrankový rozdíl, byl zápas vyrovnaný.  Karviné v současné době chybí koncový hráč, kdyby ho měla nebyla by v nesnázích. V nejlepším případě bude hrát baráž.

V  Opavě, stejně jako před týdnem proti Karviné, diváci gól neviděli. Příbram sice byla často v defenzívě, ale dobře chytal  Melichar a také obrana  obstála. Ale fotbal to pohledný nebyl. Ani  opavští fanoušci moc týmu nepomáhají. Pětitisícový limit nevyčerpali, v hledišti jich bylo jen 1693. 

Výsledky ve skupině o záchranu:

FK Teplice – FC Fastav Zlín 4:1 (1:1)

Branky: 21., 79. a 87. Řezníček, 65. Shejbal – 16. Poznar. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Matoušek. ŽK: Džafič (Zlín). Diváků:limit.

Teplice: Grigar – Nazarov, Čmovš, Shejbal, Hyčka (69. Emmer) – Žitný, Trubač (69. Černý), P. Mareš (59. Ljevakovič), Moulis (86. Vondrášek) – J. Mareš (59. Radosta), Řezníček. Trenér: Hejkal.

Zlín: Dostál – Matejov (80. Bača), Buchta, Simerský, Bartošák (69. Cedidla) – Džafič (61. Conde), Hlinka (80. Martínez), Jiráček, Fantiš – Poznar, Janetzký (61. Jawo). Trenér: Páník.

SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:1 (2:0)

Branky: 33. z pen. a 52. Juliš, 23. vlastní Santos – 58. Lingr. Rozhodčí: Berka – Kříž, Myška. ŽK: Houska – Qose, Rundič. Diváků: limit.

Olomouc: Buchta – Sladký (73. Radek Látal), Greššák, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (84. Falta), Houska, Breite, Daněk (65. Chytil), González (65. Zmrzlý) – Juliš (73. Hála). Trenér: Radoslav Látal.

Karviná: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Čonka – Mangabeira – Lingr (75. Guba), Janečka (46. Rundič), Qose (84. Tijani) – Ba Loua, Taiwo (46. Smrž). Trenér: Jarábek

SFC Opava – 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Podaný. ŽK: Hošek, Hrabina – Soldát, Polidar, Rezek, Melichar, Slepička, Pazdera. Diváků: limit.

Opava: Fendrich – Harazim (54. Sus), Hrabina, Hošek (37. Hnaníček), Žídek, Helešic (77. Zapalač) – Souček, Zavadil, Řezníček (54. Texl) – Dordič (77. Dedič), Juřena. Trenér: Skácel.

Příbram: Melichar – Kvída (78. Antwi), Kingue, Kleščík, Cmiljanovič – Polidar (29. Škoda), Tregler, Soldát (63. Pazdera), Rezek, Zorvan – Pinc (63. Slepička). Trenér: Čuhel.

Čtsa, ph, foto: www.fkteplice.cz