Spartu posiluje bulharský hráč Martin Minčev

Vedení Sparty hlásí druhou posilu pro příští sezonu! V rudém dresu bude nastupovat bulharský ofenzivní hráč Martin Minčev. Devatenáctiletý fotbalista do Sparty přestupuje z celku Černo More Varna, zkušenosti má už také z bulharské seniorské reprezentace. Ve Spartě podepsal smlouvu do června 2024.

Sto osmdesát čtyři centimetrů vysoký hráč může nastupovat na hrotu útoku nebo na křídle. Fotbalově ho vychoval právě celek z Varny, za který poprvé v lize nastoupil už den po svých šestnáctých narozeninách. Tím se stal nejmladším ligovým hráčem v historii Varny a od té doby nastupoval za svůj tým pravidelně. V sedmnácti letech absolvoval testy v italském FC Turín, kde odehrál i jedno tréninkové utkání a vstřelil v něm hattrick. Následně se ale vrátil zpět do Bulharska a v aktuální sezoně vstřelil v jednadvaceti ligových zápasech šest branek.

Minčev byl oporou mládežnických týmů bulharské reprezentace a v devatenácti letech už má na kontě i tři utkání za A-tým Bulharska. Odehrál mimo jiné poločas kvalifikačního utkání o ME proti Česku, v zápase, který se hrál loni v červnu na Letné. Jeho jméno se napříč Evropou objevovalo v žebříčcích nejtalentovanějších mladých fotbalistů.

„Spartu jsem si vybral, protože to je velký klub. Chci na hřišti ukázat, co dokážu, a vyhrát tady pár trofejí,“ řekla po přestupu nová sparťanská posila.

„Poprvé nás Martin zaujal v létě 2018 v zápase Česko – Bulharsko U18 na Memoriálu Václava Ježka. Od té doby jsme ho nadále sledovali. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi Bulharska, ve svém poměrně mladém věku už si připsal start i za seniorský národní tým,“ říká k nové posile sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. „Jedná se o velmi dobře fyzicky a rychlostně vybaveného hráče, chce dávat góly. Trenéři budou mít možnost využít jeho přednosti na více pozicích v ofenzivě. V budoucnu může mít pro náš tým velkou cenu na obou křídlech i v útoku.“

„Je to mladý a ambiciózní kluk, který chce v kariéře něco dokázat. Není jen talentovaný, ale i hladový po úspěchu. Přesně o takové hráče máme zájem,“ doplňuje Rosický.

Martin se vrátí do Bulharska vyřídit všechno potřebné ke stěhování , k novým sparťanským spoluhráčům se na několik tréninků připojí ještě v závěru ročníku 2019 – 2020.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz