PODÍVEJTE SE, JAK TRÉNUJE DAVID PASTRŇÁK

Čtyřnásobný vítěz Zlaté hokejky a nejlepší střelec základní části NHL David Pastrňák natočil pro Český hokej video, na kterém je zachycena část jeho tréninku s kondičním trenérem hráčů NHL Alešem Pařezem. Video obsahuje mimo jiné cvičení s tenisovými míčky na mobilitu, zahřátí, rychlost, dynamiku a reakci, určená pro všechny věkové kategorie. Pouze pro vyspělé a fyzicky připravené sportovce jsou určeny posilovací cviky s těžšími zátěžemi, mladší hokejisté by měli pracovat s vlastní vahou těla nebo lehkou zátěží. V pauze mezi cvičeními vypráví David Pastrňák, jak trénoval v mládí a jak trénuje dnes. Hlavní náplní jeho tréninků byly a jsou různé sportovní hry, spojené se soutěživostí, vnitřní motivací a sportovní vášní. Jeho slova budou pro všechny malé hokejisty i celé hokejové prostředí určitě zajímavou inspirací. Video s Davidem Pastrňákem najdete na https://youtu.be/-wvhwVMprl4.

Video Davida Pastrňáka je sedmnáctým pokračováním seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL, který začalo v době koronavirové výluky připravovat oddělení rozvoje hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry a českými hráči působícími v NHL. Do projektu se zapojili například David Kaše (Philadelphia Flyers), Ondřej Kaše (Boston Bruins), Filip Chytil (New York Rangers), Filip Hronek s Filipem Zadinou (Detroit Red Wings), David Kämpf (Chicago Blackhawks), Martin Nečas (Carolina Hurricanes) nebo Martin Kaut (Colorado Avalanche). Trenéři, hráči i rodiče tak získali rozsáhlý zásobník činností, které je možné provádět při suché přípravě na hřišti, v tělocvičně nebo v domácích podmínkách. „Naším záměrem je, aby se mladí hráči inspirovali nejlepšími a jejich cvičení, aby zařazovali do vlastního celoročního programu,“ uvedl manažer oddělení rozvoje Českého hokeje Slavomír Lener. „Cvičení je třeba upravit podle věku a výkonnosti, ale inspiraci v nich najde každý. Zvlášť mladí hokejisté by se jim měli věnovat spontánně, i mimo organizované tréninky, podobně jako jejich vzory.“

Další části seriálu #HokejDoma:Trénuj jako hráči NHL vzniknou v průběhu prázdnin a budou se na nich podílet David Pastrňák s Ondřejem Kašem (Boston Bruins), Radko Gudas, Michal Kempný a Jakub Vrána (Washington Capitals), Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks), Filip Chytil (New York Rangers) nebo David Kaše (Philadelphia Flyers). Všechny díly seriálu jsou dostupné na https://www.ceskyhokej.cz/rozvoj-mladeze/hokejdoma-trenuj-jako-hraci-nhl.

Praha, dne 26. 6. 2020

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH