Středeční kolo baseballová extraliga

Středeční extraligové kolo ještě trochu více zamotalo situaci mezi 5.7. místem tabulky. Pátgou příčku zatím drží Technika s bilancí W-L 5-5, šesté je Tempo se stejnou bilancí a sedmí Hroši, kteří mají o porážku více. Extraliga pokračuje ve čtvrtek duelem mezi Eagles a Kotlářkou a tradičním víkendovým programem.

Vzhledem k nabitému programu příštích dnů většina klubů prostřídala více nadhazovačů. Výjimkou byl vítězný complete game Štěpána Havlíčka z Blanska a také 7 směn Lukáše Hloucha v témže utkání. Nuclears šli do vedení ve 3.hře po doběhu Dominika Doležela, který byl také jednoznačně nejlepším pálkařem Třebíče se 3 hity ze 4 startů a zápas nakonec i dohazoval. V dohrávce 8. innigu dokázali domácí poprvé skórovat a v poslední směně pak po metách zdarma a trefení získali tolik kýžený vítězný bod a vyhráli těsně 2:1. „Pro nás je to velice důležitá výhra, jdeme teď od zápasu k zápasu a čekají nás těžké dny. Bylo to defenzivní utkání, viděli jsme dobré zákroky v poli. Lukáš Hlouch nás držel na uzdě 6 směn, po jeho vystřídání už jsme se dokázali více prosadit,“ okomentoval zápas Štěpán Havlíček. Olympia a Nuclears tak mají na svém kontě shodně 2 výhry a jsou na 7. a 8. pozici průběžné tabulky.

Draci Brno porazili Hrochy Brno na jejich hřišti 9:3. Za Draky tradičně startoval Radim Chroust a běhen 5 směn dovolil soupeři pouze 3 hity, sám zajistil svými strike outy 8 autů a připsal si letošní 4. winner. Draci celé utkání vedli a měli zápas ve svých rukou. „Na pálce jsme konzistentně tlačili, Hroši zkoušeli nové mladé nadhazovače a my jsme se s tím dobře poprali,“ hodnotil vítězný zápas mladý chytač Draků Šimon Drápela.

Přestřelkou začalo utkání mezi Arrows Ostrava a Technikou Brno. Po 4 směnách byl stav utkání 5:5. To už byl za Techniku na kopci Roman Mráz, který v červenci oslaví své 62. narozeniny. Čtvrtou směnu udržel bez bodu, ale v té následující už se ostravští střelci dokázali prosadit a Mráz musel být vystřídán Radkem Burianem. Na pětibodový inning už Technika nedokázala reagovat a zápas skončil výsledkem 12:6 pro obhájce titulu. Osmý homerun v sezóně odpálil Matěj Menšík.

SaBaT Praha přivítal, netradičně na Krči, městského rivala z Tempa, a nakonec mu podlehl 1:7. „Dnešní zápas byl ve znamení častého střídání nadhazovačů, vzhledem k náročnému programu ve zbytku týdne jsme museli nadhazovače šetřit. Naopak na pálce jsme se nedokázali prosadit proti startujícímu nadhazovači Adamu Vrubelovi, nechali jsme spousty běžců na metách. V závěru zápasu Tempo stáhlo rozhodující body, my jsme se stále nedokázali prosadit ani na střídající bratry Zelenky,“ ohodnotil utkání Kryštof Kavan, který vystřídal do 5. směny na nadhozu Martina Lukačku. Diváci viděli dva homeruny v podání Martina Zelenky a Marka Minaříka.

Čtvrteční večer bude patřit Eagles Praha a Kotlářce Praha – tedy souboji dvou týmů z popředí tabulky a také dvou týmů, které byly před startem soutěže pasovány na favority celé soutěže. „Těšíme se na vzrušující a náročný zápas. Uvidíme, kdo po něm bude na prvním místě tabulky,“ říká před zápasem hrající trenér Kotlářky Scott Mulhearn. Kotlářka hrála naposledy v úterý 16.6., kdy si poradila se SaBaTem. Má na svém kontě 7 výher a pouze 1 porážku s Technikou. Eagles v posledním utkání podlehli Drakům těsně 1:2. Zápas budou startovat Šimon Blažek a Daniel Padyšák. Padyšák odházel zatím 22 směn, rozdal 33 strike outů a má 2 výhry. Pro Blažka to bude letos na kopci premiéra. Oba jsou držiteli zlatých medailí z ME U23 v roce 2019. Vzájemná historická bilance obou týmů je vyrovnaná, lehce navrch v poměru W-L 23-21 má Kotlářka. Nejlepšími pálkaři týmů jsou Petr Zýma a Martin Mužík, kteří se pohybují i v popředí nej pálkařů celé Extraligy. Náročný program se trochu podepisuje také na drobných zraněních hráčů. „Možná budeme muset postavit jiné hráče do vnějšího pole, protože Ivan Aubrecht i Ondra Blažka léčí lehká svalová zranění,“ doplnil Mulhearn.

Rozpis další zápasů https://extraliga.baseball.cz/rozpis-vysledky

Průběžná tabulka https://extraliga.baseball.cz/tabulka

Evženie Votinská, Czech Baseball Association