Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 25. 6. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Adam Fousek (FC Zbrojovka Brno) – ČK

Poznámka: Hráč si jeden zápas ze svého trestu odpykal v utkání 26. kola F:NL.

2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 2xŽK v nadstavbové části:

FORTUNA:LIGA

Nemanja Kuzmanovič (FC Baník Ostrava),

Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec),

Alexandru Mihail Baluta (FC Slovan Liberec),

Miloš Kratochvíl (FK Jablonec),

Lukáš Mareček (FK Teplice),

Tomáš Kučera (FK Teplice),

Soufiane Dramé (1. FK Příbram).

3.Disciplinární komise uložila trest zákazu výkonu funkce na 1 soutěžní utkání funkcionáři za 2xŽK v nadstavbové části:

FORTUNA:LIGA

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec).

4.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči za 8xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Martin Chlumecký (FK Dukla Praha).

5.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Pavel Eismann (FC Zbrojovka Brno),

Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).

6.Disciplinární komise potrestala trenéra brankářů klubu FC Slovan Liberec pana Marka Čecha za ČK (nesportovní chování a nevhodné výroky na adresu rozhodčích) v utkání proti FK Jablonec peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun a zákazem výkonu funkce na 2 soutěžní utkání.

7.Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky a rasistické chování fanoušků) v utkání MOL Cupu proti FC Viktoria Plzeň peněžitou pokutou ve výši 160 tisíc korun.

Komentář předsedy DK LFA, p. Richarda Bačka: „DK LFA nebude tolerovat projevy rasismu na ligových stadionech. Také proto se DK LFA rozhodla k přísnějšímu trestání projevů rasismu a výhružek ze strany fanoušků.

Oproti nedávnému případu v Olomouci se sice během utkání projevy rasismu neopakovaly, nicméně šlo o masovější projev ze strany sparťanských fanoušků. V tomto případě navíc DK LFA ještě přihlédla k výhružným pokřikům na adresu hráče Viktorky Jana Kopice a jeho rodiny.“

8.Disciplinární komise potrestala klub SK Líšeň za porušení povinností pořadatele (vhazování předmětů na hrací plochu vedoucí k přerušení utkání) v utkání proti FC Zbrojovka Brno peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

9.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti FK Jablonec.

10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (nevhodné pokřiky fanoušků a pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Baník Ostrava.

11.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (nevhodné pokřiky fanoušků a pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Slovan Liberec.

12.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Pardubice za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FC Hradec Králové.

13.Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 2. 7. 2020 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš,Ředitel komunikace a PR LFA