Po vítězství nad Plzní 1:0 opět titul do Edenu!

Sotva ukončil rozhodčí Zelinka zápas Slavie s Viktorií Plzeň, propukly  na stadiónu v Edenu ovace. Bez ohledu na poslední tři zápasy nadstavby ve skupině o titul ve Fortuna: Lize se může radovat Slavie z obhájení titulu po perně vybojovaném vítězství 1:0

Jediný, tolik důležitý gól padl v 69. minutě. Bylo to po rychlé akci, kdy brankář  Kolář  poslal do úniku Coufala. Ten prodloužil míč na Masopusta, který  pronikl plzeňskou obranou a ideálně nahrál Ševčíkovi. Ten do  protipohybu brankáře Hrušky umístil míč do sítě.

Trenér Jindřich Trpišovský, Jan Bořil po utkání:

Viktorie se po inkasovaném gólu hodně otevřela hru, ale dlouhé nakopávané míče před branku domácích k vyrovnání nevedly. Obrana Slavie hrála  bezchybně a co prošlo zlikvidoval jistý gólman Kolář. Plzeň se tedy vrací domů s porážkou a je otázka jak v nedělním utkání třetího kola obstojí proti rozjeté Spartě.

Trenér Adrian Gula, Jakub Brabec po utkání:

Letenský tým  nezaváhal  v úterý ani ve vypjatém utkání, hlavně ze strany ostravských fotbalistů (inkasovali osm žlutých karet) a  vyhrál 3:2.  Důležité pro průběh zápasu bylo, že Hložek během dvou minut  dvěma góly otočil skóre. To  byla nejlepší a hlavně rychlá odpověď na vedoucí gól Baníku. Bez nadsázky lze napsat, že sparťané v současné době  hrají ve Fortuna:lize nejpohlednější a hlavně produktivní fotbal. Skóre 19:4 ze sedmi vítězných ligových zápasů v  řadě je výmluvné.

Ve stínu  pražských zápasů zůstalo severočeské derby Jablonec -Liberec, které skončilo remízou 1:1. Jablonečtí vyrovnali  Hübschmanem  pět minut před koncem. Překvapilo, že  v  hledišti bylo jen 672 diváků. Viděli jen dva góly, ale přehršle žlutých karet – 12!