NEÚPLNÉ PÁTÉ EXTRALIGOVÉ KOLO V BASEBALLU

Baseballová Extraliga pokračovala o víkendu dalším kolem, které ale bylo výrazně ovlivněno nepříznivým počasím. Z 10 plánovaných utkání byla odehrána pouze čtyři.

Páteční duel mezi Eagles Praha a Draky Brno, tedy vloni druhým a třetím týmem soutěže, skončil těsnou výhrou brněnského týmu 2:1. Již podle výsledku je jasné, že tentokrát rozhodovaly výkony nadhazovačů. Domácí Tomáš Duffek i hostující Ondřej Furko převedli výborné výkony. „Od začátku šlo o vyrované utkání. Ondra Furko nás k ničemu nepustil. Mě chvíli trvalo, než jsem se rozehrál. Možná to bylo i kvůli tomu, že jsem minulý týden neházel,“ hodnotil zápas domácí nadhazovač, který se v zápase dostal na metu 500 odházených strike outů v Extralize. O vítězství Draků rozhodl začátek poslední směny, kdy už byl na kopci mladý Petr Vojta. Meta zdarma, nezpracovaná ulívka a následný dobrý odpal Přemka Chrousta přinesl Draků druhý, a nakonec rozhodující bod. V dohrávce utkání už zkušený Martin Schneider domácí hráče k ničemu nepustil. „Bohužel Martin nám vyrovnat nedovolil. Ale takové zápasy jsou k nezaplacení. Máme hodně mladých hráčů, pro které to byl dobrý trénink nervů,“ uzavřel Duffek.

Tempo Praha se díky dvěma výhrám nad Hrochy Brno vrátilo do hry o postup do TOP6. Obě utkání se hrála v neděli v Praze. Domácí nemohli využít na nadhozu Marka Minaříka, kterému se před týdnem dařilo v televizním utkání s Arrows Ostrava. Marek ale může nastupovat jako pálkař, což se jeho týmu plně vyplatilo. V prvním duelu po jeho třímetovém odpalu šlo Tempo do vedení 2:0 a vykročilo tak úspěšně k celkové výhře 3:1. Ve druhém střetnutí rozhodli domácí o další výhře v první polovině utkání, ve které se i díky tříbodovému homerunu Martina Zelenky dostali do vedení 9:0 a v klidu dokráčeli ke svému letošnímu čtvrtému vítězství. „Věděli jsme, že máme před sebou dvě důležitá utkání, a že se musíme více semknout. Změny v lineupu i v obraně přišly v pravou chvíli,“ pochvaloval si výkony svého týmu nadhazovač David Nevěřil, který opět předvedl výborný výkon a je stále jako jediný nadhazovač soutěže bez obdrženého bodu, a pokračoval: „Pálkařsky jsme takhle dobře ještě letos nehráli. Nadhazovačská rotace také zafungovala na výbornou. Teď musíme zůstat na té správné vlně a vyhrávat. To je cesta do TOP6.“ Jake Rabinowitz dosáhl v zápase na metu 500 strike outů v Extralize.

Druhou výhru v sezóně si odvezli Nuclears Třebíč ze zápasu s Technikou Brno. Technika se tentokrát nedokázala v útoku na Davida Merganse tolik prosadit a bodovala pouze po dvoubodovém homerunu Mária Gottschalla. Naopak startujícímu Radku Burianovi se úvod střetnutí nevydařil a v průběhu 2.směny byl vystřídán Michalem Sobotkou. Nuclears sbírali postupně body, a nakonec se mohli radovat z výhry 6:2. První homerun v extraligové kariéře odpálil třebíčský Marek Krejčiřík.

V neúplné tabulce je první Kotlářka Praha před Eagles Praha, zatím postupující šestku zavírají Hroši Brno. Další extraligové kolo se hraje od středy do neděle.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association