Drexler Cup odstartuje na Solnohradu

Pohár určený formulovým monopostům Drexler Automotive Cup měl stejně jako ostatní série letos smůlu a start sezóny se díky neznámým virů poměrně dost zpozdil. Ovšem, díky zlepšující situaci v Evropě se hranice států postupně otevírají, a tak i Drexler Cup zná termíny pro zbytek sezóny 2020.

Vyjede na Solnohradu, tedy Salzburgu v Rakousku, na poměrně rychlém autodromu si to jezdci Drexler Cupu letos poprvé rozdají 11. – 12. července, tedy v době dovolených. Předběžně plánují pořadatelé 6 klání, ale vše musí být potvrzeno od autodromů, kde se bude akce konat. Začátek sezóny obstará město hudebníka a skladatele Mozarta, po stornování Redbullringu v půlce května, tak našli adekvátní rakouský okruh. Představili hygienickou koncepci a získali tu povolení úřadů, vždyť zdraví všech jezdců a jejich doprovodných týmů musí být na prvním místě, jak říká promotér Franz Wöss. Dalším závodem v kalendáři zůstalo italské Mugello, tedy hned pop týdnu se znovu pojede. Itálie měla místy velký problém s viry, proto musela udělat hodně opatření, aby dala motorsportu i v tomto případě zelenou.

Do Itálie se ještě jednou Drexler Automotive Cup 2020 na konci prázdnin ještě vydá, pojede o posledním srpnovém víkendu na Imole. Začátkem září v termínu 4.-6. září bude hostit Drexler Cup také Masaryk Racing Days v Brně, kde se představí F3 ve společnosti F Renault a F4. Víkend okoření přítomnost BOSS GP. Novinku v kalendáři představuje maďarský Hungaroring, ale ten má zatím status nepotvrzeno,vše záleží na situaci. Původně plánovaný konec na Monze musel organizátor posunout na 7.-8. listopadu. Kalendář byl představen jezdcům i partnerům a doufejme, že příznivá situace dovolí odjet sezónu v tomto závodním rozložení už tak ohrožené sezóny. Pokud epidemiologická situace nedovolí, neexistují zde kompromisy.

Termine Drexler-Automotive Formel Cup 2020

10./12.Juli Salzburgring (AUT)

17./19.Juli Mugello (ITA)

28./30.August  Imola (ITA)

04./06.September Brünn (CZE)

24./25.Oktober Hungaroring (HUN)

07./08.November Monza (ITA)

Vláďa Rožánek a Rolf Schinder

Drexler Automotive Cup 2020