FC Vysočina ve čtvrtek čeká klíčový souboj s Viktorií Žižkov

Prostě vyhrát. Co jiného napsat k aktuální předzápasové situaci fotbalistů FC Vysočina. Ti se po restartu jarních ligových soutěží nebývalé trápí a po šesti duelech čekají na první vítězství. Při enormní vyrovnanosti soutěže však nadále mohou živit naději na třetí barážovou příčku. Ta však zhasne, pokud Jihlava ve čtvrtek neporazí Viktorii Žižkov. Přijďte je podpořit na stadión!

Duel vypukne v 17:00 hodin a brány stadiónu se tentokráte otevřou pro větší počet fanoušků. Již není třeba předzápasová registrace, zcela postačí předložit u vstupu na stadión platnou vstupenku, VIPku či permanentku. Má to však svá ale, která jsou přehledně popsána v TOMTO ČLÁNKU. https://www.fcvysocina.cz/clanek.asp?id=Ve-ctvrtek-na-Zizkov-vice-divaku-zadne-seznamy-a-vstupenky-v-prodeji-7610 Předprodej vstupenek probíhá ZDE. https://fcvysocina.enigoo.cz/online/#/tickets/matches/sektor/51

Vzájemná bilance hovoří ve prospěch Vysočiny, ovšem Jihlavě se proti Viktorii paradoxně více daří na Žižkově, než na svém stadiónu. Zde je bilance vyrovnaná, přičemž poslední výhra FCV se zrodila v květnu loňského roku. Vysočina o ní rozhodla prakticky již v první desetiminutovce – 4:1 (3:0), když po dvou brankách zaznamenali Stanislav Klobása a Lukáš Zoubele.

Tehdy Žižkov zoufale bojoval o záchranu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ovšem jeho aktuální ambice jsou značně odlišné. Zejména po zimním vstupu nového majitele začal živit touhu po návratu do I. ligy. Po podzimu měl na 6. příčce tabulky 23 bodů a ztrátu osmi bodů na FCV. Osm jarních utkání (včetně listopadové předehrávky) však situaci diametrálně změnilo. Viktorka v nich prohrála pouze dvakrát (doma s Chrudimí a nedávno v Hradci 5:0) a získala celkem 18 bodů! To jí vyneslo na současnou třetí barážovou příčku se čtyřbodovým náskokem na trápící se Jihlavu.

V žižkovském kádru nalezneme poměrně výraznou exjihlavskou stopu. Nejlepším střelcem týmu je ekvádorský ofenzivní záložník Augusto Batioja, stabilním hráčem zálohy je Josef Bazal a podobné herní vytížení má i stoper Marek Opluštil. Opomenout nelze ani trenéra brankářů Václava Wintra, který branku Vysočiny hájil v letech 2008-2009.

Vysočina do důležitého čtvrtečního utkání nemůže počítat s dvojicí v Brně vyžlucených záložníků – Fortelným a Smejkalem. Naopak už bude k dispozici zkušený Javůrek a ve hře je i nasazení dalších zkušených borců, které trápily zdravotní problémy – Tlustého a Klobásy.

Vzájemná bilance: 11 utkání  5 – 3 – 3  22:11 | 5 utkání  2 – 1 – 2  10:7 | 6 utkání  3 – 2 – 1  10:4

Poslední vzájemné utkání: 29.9.2019 – Vysočina zastavila sérii venkovních porážek a z horké půdy Viktorie Žižkov veze cenný a zasloužený bod za remízu 1:1 (0:0). Nerodil se však lehce, neboť Viktoria šla ve druhém poločase do vedení po trefě Súkenníka. Alespoň bod pro Jihlavu zajistila přesná střela z levačky kanonýra tohoto týdne Tomáše Smejkala. Vysočina se tak po 10. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY propadla na 3. příčku tabulky.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Cenny-bod-ze-Zizkova-trefil-Tomas-Smejkal-6223

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 10 – Klobása, 5 – Jawo, Smejkal, Mikuš, Zoubele, Koubek, 3 – Vaculík, 2 – Lacko, 1 – Rezek, Arroyo, Tlustý, Fortelný, Tijani, vlastní.

Žluté karty: 5 – Novotný, Lacko, 4 – Tijani, Vaculík, Javůrek, Smejkal, Fortelný, 2 – Zoubele, Jawo, Vejmola, Rezek, 1 – Shudeiwa, Veselý, Mikuš, Klobása, Tlustý, Vedral, Mucha.

FK Viktoria Žižkov

Sestava v posledním utkání: Švenger – Řezáč, Súkenník, Žežulka, Tusjak – Batioja, Bazal (77. Antl), Nešický – Diviš (58. Bezdička), Szotkowski (69. Egidio), Nabijev (58. Vůch).

Trenér: Zdeněk Hašek

Střelci: 6 – Batioja, 5 – Diviš, 4 – Súkenník, 3 – Březina, Urbanec, Gil, Nešický, Čapek, 2 – Bazal, Nabijev, 1 – Opluštil, Žežulka, Halgoš, Martan, Vůch, Bezdička.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí