Po remize v Ostravě vede Slavia jen o šest bodů!

V předposledním 29. kole základní části FORTUNA:LIGY se zdramatizoval boj o mistrovský titul. Slavia totiž v Ostravě v 97. minutě přišla o vítězství a po hladké výhře Viktorie Plzeň nad Zlínem má, jen šestibodový náskok. O to bude zajímavější nadstavba, která začne už  20.  června.

Zápas v Ostravě  byl hodně divoký, 11 hráčů vidělo žlutou kartu a vyloučeni  byli domácí Jirásek a nakonec slávista Tecl. A také dramatický. Ve 4. minutě nastavení sahali červenobílí gólem Masopusta po vítězství 2:1. V poslední minutě sedmiminutového nastavení však Stronati vyrovnal. A znovu po rohovém kopu jako v prvním poločase Svožil.  Slávisté se cítili poškozeni, že nastavení bylo delší než signalizovaných pět minut.  Dodejme, že se Slavii nepodařilo  zlomit nelichotivou bilanci ze zápasů v Ostravě. Pět let zde totiž nevyhrála.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v Dossan  areně  Zlín zaslouženě 3:0 a na druhém místě ligové tabulky stáhli náskok vedoucí Slavie na šest bodů. O výhře rozhodl i v prvním poločase Jan Kopic a Jean-David Beauguel, v závěru zápasu se ještě trefil Milan Havel. Západočeši opět vyhráli v devátém z deseti soutěžních utkání pod novým trenérem Adrianem Guľou.  Naopak „Ševci“ zůstali na třináctém místě.

Určitě bude hodně rušno i ve skupině o záchranu, což naznačilo vítězství Příbrami nad Libercem, po kterém opustila poslední místo. V současné době se  jeví  nejslabším týmem soutěže Opava, která v Praze se Spartou podle očekávání prohrála a klesla na poslední místo.  Sparta se po čtyřech vítězstvích posunula v tabulce na čtvrté  místo a může pomýšlet, na třetí příčku. Zároveň potvrdila zvýšenou herní aktivitu a gólovou úspěšnost.

Trenér Sparty Václav Kotal, Libor Kozák, Adam Karabec po utkání:

Trenér Opavy Jiří Balcárek po utkání:

Dobrou výkonnost znovu potvrdil tým Bohemians. V Uherském Hradišti po čtvrthodině vedl nad Slováckem 2:0 a dovolili domácím, kteří dohrávali utkání bez vyloučeného Petržely, jen snížit. Tímto vítězstvím si vršovičtí hráči zajistili účast ve skupině o 7. – 10. místo, v níž se bude bojovat o účast v Evropské lize.

Po čtyřech porážkách se vzchopila Sigma Olomouc, která zaslouženě vyhrála v Mladé Boleslavi, vítězství pečetila v závěru zápasu. Ubránila se v závěru náporu domácích a Kerbr ve třetí minutě nastavení z brejku vstřelil druhý gól

Ze zbývajících zápasů zaslouží pozornost zápas v Č. Budějovicích. Domácí Dynamo rozhodlo o vítězství nad Teplicemi v posledních deseti minutách, zejména zásluhou střelecky disponovaného Šulce, střelce dvou branek.

Pouze gól hostujícího Sýkory rozhodl o vítězství Jablonce nad Karvinou 1:0. Jabloneckým patří třetí místo, zda si ho udrží, do nadstavby  rozhodne nedělní zápas v Praze ve 30. kole proti Bohemians.

Výsledky 29. kola FORTUNA:LIGA:

FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 2:2 (1:1)

Branky: 17. Svozil, 90.+7 Stronati – 14. Stanciu, 90.+4 Masopust. Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa. ŽK: Stronati, Procházka, Potočný, Jánoš, Kaloč, Jirásek, Fleišman, Baránek (tr.brankářů), Kopecký (as.trenéra) – Tecl, Zima, Jusuf, Houštecký (as.trenér), Štěpán Kolář (tr. brankářů). ČK: 87. Jirásek – 90.+5 Tecl. Bez diváků.

Ostrava: Laštůvka – Fillo, Procházka, Svozil, Stronati, Holzer – Potočný (85. Baroš), Jánoš (69. Kaloč), Jirásek, Kuzmanovič (69. Hrubý, 85. Fleišman) – Smola (63. Reiter). Trenér: Kozel.

Slavia: Ondřej Kolář – Coufal (88. Jusuf), Kúdela, Zima, Bořil – Ševčík, Traoré (80. Holeš) – Hellebrand (46. Masopust), Stanciu (90. Frydrych), Provod – Musa (46. Tecl). Trenér: Trpišovský.

FC Viktoria Plzeň – FC Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 25. Kopic, 36. Beauguel, 89. Havel. Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Kotalík. ŽK: Chorý – Hlinka, Páník (trenér), Bačo. Bez diváků.

Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Brabec, Kovařík – Hořava, Čermák (46. Bucha), Kalvach – Kayamba (60. Mihálik), Beauguel (60. Chorý), Kopic (86. Hloušek). Trenér: Guľa.

Zlín: Rakovan – Matejov, Bačo, Simerský, Azackij (46. Buchta) – Džafič, Conde, Hlinka, Bartošák (83. Fantiš) – Nečas (46. Janetzký), Jawo (62. Poznar). Trenér: Páník.

1. FK Příbram – FC Slovan Liberec 2:1 (2:1)

Branky: 18. a 29. Nový – 41. Pešek. Rozhodčí: Julínek – Podaný, V. Melichar. ŽK: Tregler, Cmiljanovič, M. Melichar, Kříž (kustod) – Hromada, Alibekov. Bez diváků.

Příbram: M. Melichar – Kvída, Kingue, Dramé, Cmiljanovič – Tregler, Soldát – Antwi (73. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Nový (90.+1 Pazdera) – Polidar (81. Slepička). Trenér: Čuhel.

Liberec: Knobloch – Koscelník, Hromada, Mara, Mikula – Malinský (58. Zeman), Alibekov, Baluta (87. Mashike Sukisa), Michal (70. Kuchta), Pešek (87. Beran)- Rondič. Trenér: Hoftych.

AC Sparta Praha – Slezský FC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 11. Kozák, 71. Frýdek. Rozhodčí: Marek – Vodrážka, Batík. ŽK: Trávník, Hancko, Štetina – Žídek. Diváci: limit 500.

Sparta: Nita – Vindheim, Štetina, Hancko, Hanousek – Trávník (46. Sáček) – Karlsson (65. Frýdek), Kanga (75. Mandjeck), Karabec (75. Dočkal), Hložek – Kozák (65. Tetteh). Trenér: Kotal.

Opava: Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek, Helešic – Řezníček, Schaffartzik – Mondek (75. Sus), Jursa (78. Železník), Dordič (83. Texl) – Juřena (83. Ščudla). Trenér: Balcárek.

1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905 1:2 (1:2)

Branky: 43. Daníček – 4. Pulkrab, 15. Květ. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Ratajová. ŽK: Navrátil. ČK: 12. Petržela (oba Sl.). Diváci: limit 500.

Slovácko: Porcal – Juroška (70. Kohút), Daníček, Kadlec, Reinberk – Havlík, Mareček (59. Divíšek) – Navrátil (80. Dvořák), Sadílek, Petržela – Zajíc. Trenér: Svědík.

Bohemians: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher – Jindřišek, Levin – Květ (72. Nečas), Hronek (83. Dostál), Vodháněl (90+1. Bederka) – Pulkrab (83. Vacek). Trenér: Klusáček.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 30. Houska, 90.+3 Kerbr. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska. ŽK: Ladra, Mazuch – Beneš, Mandous. Diváci: limit 500.

M. Boleslav: Stejskal – Hubínek (83. Stránský), Tatajev (35. Pudil), Mazuch, Zelený – Janošek (46. Fulnek), Túlio (46. Krobot) – Ladra, Budínský, Mašek (46. Douděra) – Jiří Klíma. Trenér: Webr.

Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Breite – Falta (69. Hála), Houska (87. Štěrba), Chytil (87. Kerbr), González (81. Zahradníček) – Juliš (69. Zmrzlý). Trenér: Radoslav Látal.

SK Dynamo České Budějovice – FK Teplice 3:1 (0:0)

Branky: 52. a 90.+3 Šulc, 80. Schranz – 47. Řezníček. Rozhodčí: Franěk – Vlček, Flimmel.
ŽK: Talovierov, Táborský, Čolič – Radosta, Kučera. ČK: 36. Radosta (Tepl. Bez diváků.

Č. Budějovice: Drobný – Čolič, Talovierov, Sivok, Kladrubský – Brandner (53. Táborský), Čavoš (77. Javorek), Šulc, Havelka, Mészáros (53. Mršič) – Schranz (88. Havel). Trenér: Horejš.

Teplice: Grigar – Nazarov, Čmovš, Mareček – Černý (84. Mpondo), Žitný, Kučera, Trubač (84. P. Mareš), Radosta – J. Mareš (81. Moulis), Řezníček. Trenér: Hejkal.

FK Jablonec – MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 58. Sýkora. Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Dresler. ŽK: Kratochvíl – Ndefe, Santos, Želizko. Bez diváků.

Jablonec: Hrubý – Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Považanec – Pleštil (80. Matoušek), Kratochvíl, Pilík (89. Hämäläinen), Sýkora (90. Chramosta) – Doležal. Trenér: Rada.

Karviná: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Čonka – Hanousek, Mangabeira (77. Tijani) – Lingr, Kubala (71. Želizko), Taiwo (77. Guba) – Vukadinovič (88. Stropek). Trenér: Jarábek.