Ocenění pro hráče a trenéra měsíce května ve F:NL získali pardubický Hlavatý a brněnský Machálek

Fotbalisté Pardubic ještě po dvou a půl měsíce trvající pauze nenašli přemožitele a se ziskem rovných padesáti bodů nadále suverénně kralují tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. K výbornému startu přispěl zejména jednadvacetiletý záložník Michal Hlavatý, jenž vsítil čtyři z celkových šesti květnových gólů východočeského celku a stal se tak vítězem ankety Hráč měsíce. Za postupovým cílem si jde pod vedením kouče Miloslava Machálka rovněž druhé Brno, které je po restartu soutěže zatím rovněž neporaženo.

Hráč měsíce května: Michal Hlavatý (FK Pardubice)

Nepřibrzdila ho ani koronavirová přestávka. Lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Pardubic vyhrál po restartu soutěže všechna čtyři utkání a opět se přiblížil vysněnému postupu mezi elitu. V květnu na tom měl lví zásluhu zejména Michal Hlavatý.

Jednadvacetiletý záložník nejprve jedinou brankou utkání rozhodl duel 18. kola s Prostějovem. Důležité vítězství a úspěšný první krok po delší pauze vlil Pardubicím do žil pořádnou dávku sebevědomí.

Jen o pět dní později rozstříleli Východočeši na sklonku května nečekaně snadno 5:0 Ústí nad Labem a opět to byl Hlavatý, kdo cestu za třemi body režíroval. Reprezentant do 21 let se pod výsledek podepsal hattrickem, který vsítil v rozmezí pouhých jedenácti minut, a navýšil své konto letošních zásahů už na sedm.

Trenér měsíce května: Miloslav Machálek (FC Zbrojovka Brno)

Ambice postoupit do nejvyšší soutěže má rovněž brněnská Zbrojovka, která má s účastí mezi elitou bohaté zkušenosti. Poté, co tým převzal v říjnu do té doby trenér Líšně Miloslav Machálek, šel tým z moravské metropole výkonnostně nahoru.

Důležité body uhrála Zbrojovka rovněž po koronavirové pauze. Nejprve přivezli svěřenci osmapadesátiletého kouče tři body z Ústí nad Labem, kde zvítězili 2:1, následně ve šlágru 19. kola remizovali 0:0 s dalším adeptem na postup – pražskou Duklou.

Brnu se navíc dařilo i posléze. V červnu zatím vyhrálo 3:2 ve Vítkovicích a naposledy rozstřílelo 5:0 Třinec. V tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je proto s šestibodovým náskokem na druhé pozici a pomalu může opět po roce pomýšlet minimálně na baráž.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE