V novém ročníku extraligy bez sestupu!

Výkonný výbor Českého hokeje na svém pátečním zasedání v  Praze rozhodl, že v novém ročníku Tipsport extraligy nikdo nesestoupí. A vítěz druhé nejvyšší soutěže, Chance ligy, postoupí přímo, pokud splní licenční podmínky.

V sezóně 2021/22 bude mít  extraliga přechodně 15 mužstev!  Poslední tým sestoupí přímo, zatímco  mužstva na 11. -14. místě sehrají vzájemné zápasy, tzv. play down. Nejhorší z nich se pak v baráži střetne s vítězem Chance ligy o čtrnáctého účastníka  extraligy.

Od ročníku 2022/23 bude v Tipsport extralize 14 týmů  a soutěž bude pod vedením Asociace profesionálních klubů.

Výkonný výbor řešil i nižší soutěže. Chance liga, po předčasně ukončené sezóně, bude mít 19 týmů v sezóně 2020/21. Bude dvoukolová, potom se týmy rozdělí do dvou skupin. První bude s 10 nejlepšími týmy, druhá s devíti. Opět mužstva  se střetnou dvoukolově. Nejhorší z druhé skupiny sestoupí přímo. Celky na třetím až sedmém místě se utkají vzájemně (play down), nejhorší sestoupí do II. ligy a druhý nejhorší  o případné setrvání v soutěži  musí sehrát baráž s vítězem II.ligy.

V  první skupině se mezi deseti účastníky v play off rozhodne o vítězi Chance ligy, který  postoupí přímo do extraligy.

A ještě k druhé lize,která bude mít  24 účastníků rozdělených do tří osmičlenných skupinách  s ohledem na kterém území republiky se nacházejí. Vznikly tedy skupiny sever, jih a východ.

ČTSA, ph