V neděli v Edenu s druhou Plzní!

Sešívané čeká v neděli od 19:00 v Edenu utkání 28. kola FORTUNA:LIGY proti Viktorii Plzeň.

Souboj prvních dvou celků tabulky, dvou týmů ve formě a jeden z vrcholů letošního ročníku FORTUNA:LIGY. Sešívaní v neděli od 19:00 přivítají v Edenu bez diváků Viktorii Plzeň, před kterou budou chtít uhájit a případně navýšit svůj osmibodový náskok na čele.

„Na tak velký zápas se obrovsky těšíme. Máme za sebou dlouhou pauzu, teď tři úspěšná kola a velký zápas před sebou. Je strašná škoda, že na zápas nemůžou diváci. V tak velkých zápasech je atmosféra vždy skvělá. Podpora tribun je pro nás navíc zvlášť důležitá,“ lituje absence sešívaných fanoušků trenér Jindřich Trpišovský.

„Začátek po obnově ligy jsme zvládli za devět bodů. Na zápas proti Plzni se nachystáme úplně stejně. Už se nemůžeme dočkat,“ vyhlíží souboj Lukáš Provod.

„Každý zápas je nyní důležitý. Musíme koukat především na sebe a zvládat svoje utkání za tři body, ale tenhle zápas je přirozeně ještě důležitější, je de facto za šest bodů. Je to pro nás první velký test po všech změnách, které jsme absolvovali v zimě. Všichni moc dobře víme, že v neděli můžeme udělat velký krok k tomu vytouženému cíli, ke kterému všichni směřujeme,“ uvědomuje si Jindřich Trpišovský, že může zápas ledasco napovědět o titulu.

I přes význam utkání bere zimní posila, záložník Patrik Hellebrand souboj s Plzní jen jako další zápas, který se musí jednoduše úspěšně zvládnout. „Zápas s Plzní je velmi důležitý. Měli bychom k němu ale přistupovat stejně jako ke každému jinému utkání. Jestli chceme titul, musíme ho zvládnout. Pevně věřím, že si ze zápasu odneseme vítězné tři body,“ nebere nic jiného než výhru Patrik Hellebrand, který v prosinci ještě v dresu Slovácka zařídil svým gólem výhru právě nad Plzní.

Stejně vnímá utkání i Lukáš Provod. „Všichni víme, že se jedná o velice důležitý zápas. Já bych to ale nepřeceňoval. Je to další zápas, který musíme zvládnout. Věřím tomu, že se to povede a uděláme velký krok k titulu.“

Nedělní soupeř sešívaných vyměnil v zimě trenéra a zvláště po obnově ligy působí pod vedením Adriána Guľy v dosavadních zápasech velmi dominantně. Všímá si toho i Jindřich Trpišovský. „Plzeň hraje po pauze opravdu skvěle. Mají vysoké držení míče. V minulém kole měli přes 800 přihrávek, což jsem v české lize možná ještě neviděl. Soupeře nepouští příliš do šancí. Jejich styl byl i v minulosti dominantní, ale nyní podle mě přidali i výrazně na pohybu. Celkově působí, že hrají ve velké pohodě a výsledky, které nyní mají, jsou určitě zasloužené,“ předjímá Jindřich Trpišovský, že sešívaní nečeká v neděli nic jednoduchého.

Hráči Slavie před utkáním:

Čtsa,  zdroj: www.slavia.cz , foto: Steinbergerova.